Sejmowa komisja kultury potępiła TVP za "Nergala". Głosami PiS

Głosami Prawa i Sprawiedliwości komisja przyjęła uchwałę potępiającą zarząd TVP i wzywającą Krajową Radę Radiofonii i Telewizji do interwencji w sprawie zatrudnienia kontrowersyjnego muzyka. Jedną z inicjatorek uchwały jest była przewodnicząca Krajowej Rady Elżbieta Kruk.

Nergal, ten zły [KOMENTARZ]>>

- Uchwała nie jest aktem prawnym, typu ustawa, która zobowiązuje do działań. Jest pewnym wskazaniem dla KRRiT, że powinna działania w tej sprawie podjąć - mówi Kruk. - Wiem, że prowadzi jakieś postępowanie wyjaśniające, więc może opinia komisji kultury jej się przyda - dodaje zadowolona.

W uchwale czytamy, że komisja "z głębokim niepokojem" przyjęła zgodę zarządu TVP na udział w programie "The Voice of Poland" emitowanym w TVP2 "satanisty publicznie obrażającego chrześcijańskie wartości". Szefowa Komisji Iwona Śledzińska - Katarasińska chce uznać to głosowanie za nieważne.

- Dlatego, że ja nie znam tej uchwały. Było głosowane coś co nie zostało przedstawione. Nikt nie miał przed sobą takiego tekstu, więc nie wiem jak komisja mogła przyjąć uchwałę której treści nie zna - mówi Śledzińska-Katarasińska zapowiadając, że będzie interweniowała w Kancelarii Sejmu.

Posłowie PiS uważają, że zatrudnienie Nergala to "zaprzeczenie istoty misji publicznej oraz rażące naruszeniem prawa".

''Nergal jako osoba nie ma znaczenia. Potrzebowaliśmy antychrysta''>>

"Gazeta Polska Codziennie" - poznaj jej twórców>>

DOSTĘP PREMIUM