Wybory 2011. Donald Tusk nie daje szans kontrkandydatom w Warszawie

Na Donalda Tuska zagłosowałby co trzeci mieszkaniec Warszawy - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Millward Brown SMG/KRC dla RMF FM. Drugi jest Jarosław Kaczyński, ale cieszy się dwukrotnie mniejszym poparciem.

Chęć zagłosowania na premiera deklaruje 30 proc. mieszkańców Warszawy, na prezesa PiS - 15 proc. Dwójka PO w Warszawie, Małgorzata Kidawa-Błońska, może liczyć na 10 proc. głosów. Pozostali warszawscy kandydaci mają dużo mniejsze poparcie - wynika z sondażu SMG/KRC.

Na Ryszarda Kalisza, jedynkę SLD, zagłosowałoby 4 proc. wyborców. Nieco mniejszym poparciem (3 proc.) cieszy się dwójka PiS Mariusz Kamiński i trójka na liście PiS Małgorzata Gosiewska (2 proc.).

Na jeden procent poparcia mogą liczyć Janusz Palikot z Ruchu Palikota, Paweł Poncyljusz z PJN, Jacek Rostowski, Joanna Fabisiak i Andrzej Czuma z PO, Karol Karski z PiS, Marek Balicki z SLD i Władysław Kozakiewicz z SLD.

Udział w najbliższych wyborach deklaruje 76 proc. mężczyzn i 70 proc. kobiet. Szacowana przez Instytut Millward Brown SMG/KRC frekwencja w okręgu warszawskim to 73 proc. (w roku 2007 było to 53,53 proc.).

Prof. Jerzy Bralczyk będzie dzisiaj gościem naszego specjalnego serwisu wyborczego

TOK FM PREMIUM