Wybory 2011. ''Tusk jest przerażony sytuacją Polski, postanowił przegrać''

Zdaniem Janusza Palikota, ani Donald Tusk, ani Jarosław Kaczyński nie chcą wygrać tegorocznych wyborów. - Premier jest tak przerażony sytuacją gospodarczą Polski, że postanowił przegrać te wybory. Niech się PiS wykończy w ciągu tych dwóch najgorszych lat - przekonuje w Radiu ZET Palikot.

Palikot: PiS i PO nie chcą wygrać wyborów

 

Taktykę Platformy miał jednak przejrzeć Jarosław Kaczyński i on też nie chce wygrać wyborów. - Tylko ja chcę wygrać wybory - podkreślał w Radiu ZET Janusz Palikot. Dowodem na brak chęci zwycięstwa u największych partii mają być bardzo słabe kampanie wyborcze. - To jest kuriozum. Nie ma debat, Tusk nie dyskutuje z Kaczyńskim, Napieralski się chowa przed Tuskiem i Palikotem - wyjaśniał w Radiu ZET.

Palikot przewiduje, że wybory wygra PiS, które utworzy koalicję z "wygłodzonym" SLD i PSL. Przyszły rząd będzie musiał podnieść podatki, by zrównoważyć budżet - i to da Platformie i jego ugrupowaniu szanse powodzenia za dwa lata.

Palikot przekonywał także Monikę Olejnik, że po przegranej Tuska, Bronisław Komorowski z Grzegorzem Schetyną będą go chcieli obalić.

"Nie walczę z Bogiem, tylko polityką w kościele"

Zdaniem Palikota, w całej Europie nie ma tak wyznaniowego państwa jak Polska. - Od 16. roku życia jestem człowiekiem niewierzącym, odnoszę się z szacunkiem do osób wierzących. Nie walczę z Panem Bogiem, Duchem Świętym, ani z krzyżem. Walczę z polityką w kościele i doprowadzę do opodatkowania proboszczów - zapewnia szef Ruchu Palikota.

Palikot o okładce "Newsweeka": Mogłem być koniem trojańskim Olejnik do Palikot. Czy czuje się Pan, że jest na krzyżu?

Janusz Palikot nie widzi nic gorszącego w okładce "Newsweeka", na której przedstawiony jest niczym Chrystus na krzyżu . Polityk przyznaje, że to nie był jego pomysł, tylko redakcji, ale on się na niego zgodził, więc bierze za to odpowiedzialność.

- Przedstawili trzy scenariusze: konia trojańskiego, Chrystusa i takiego zbuntowanego, rozdzierającego koszulę człowieka protestu. Zgodziłem się na wszystko. Odbyła się sesja zdjęciowa, z której wybrano najciekawsze zdjęcia - wyjaśnia kulisy powstawania kontrowersyjnej okładki.

Wybory 2011 [NA ŻYWO]. Dziś wszystko o PiS: ludzie, programy, anegdoty >>

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM