Wybory 2011. "Aniołki PiS": Nie musimy mówić o naszych atutach..."

- Chcemy wprowadzić świeżość do polityki. Nie musimy mówić o naszych atutach, wystarczy poznać nasze programy - mówiły dziś młode kandydatki PiS. - Nie weźmiemy udziału w debacie, bo zachowanie młodzieżówki PO jest skandaliczne - oświadczyły.

Aniołki Prezesa: Polki zasługują na kogoś więcej...

- Polki zasługują na kogoś więcej niż pan Donald Tusk. Zasługują na polityka, który dotrzymuje słowa, a według nas takim politykiem jest Jarosław Kaczyński. - powiedziała Ilona Klejnowska na konferencji w Warszawie. Jej partyjne koleżanki, znane z plakatu wyborczego PiS, przedstawiły swoje programy

Młodzi Demokraci obrazili nas piosenką "Suczki"

Klejnowska zapowiedziała, że kandydatki PiS nie wezmą udziału w debacie na temat problemów młodych , do której zaprosili je działacze młodzieżówek PO i PSL.

- Forma, w jakiej przedstawiciel Młodych Demokratów zaprosił nas na debatę jest obraźliwa dla kobiet. Utwór który pojawia się wraz z tym zaproszeniem jest skandaliczny i nie chce tego komentować - powiedziała.

Klejnowska odniosła się do teledysku, który w piątek opublikował na Facebooku szef młodzieżówki PO, Dariusz Dolczewski. W filmie wykorzystano przerobiony plakat z kandydatkami PiS i piosenkę Ascetoholix "Suczki".

Która kobieca twarz PiS prawdziwa: Kempa czy Ługowska?

Żuraw: Wykreślić art. 212, Schmidt: "emerytury małżeńskie" i więcej żłobków

Magdalena Żuraw opowiedziała się za likwidacją art. 212 Kodeksu karnego, mówiącego o odpowiedzialności karnej za zniesławienie. - Będę sprzeciwiała się próbom cenzury internetu.- obiecała kandydatka.

Z kolei Anna Schmidt zapowiedziała, że będzie starała się o podniesienie kryterium dochodowego uprawniającego do świadczeń z opieki społecznej, o finansowe zaangażowanie państwa w tworzenie systemu żłobków i przedszkoli, emerytalne zabezpieczenie dla osób, które rezygnują z pracy zawodowej, żeby poświecić się rodzinie.

Ługowska i Schmidt chcą lepszej edukacji wyższej, a Jankowska jasnego prawa

Sylwia Ługowska obiecała zajmować się sprawami studentów. Chce zniesienia odpłatności za drugi kierunek studiów, jak najszerszego dostęp do szkolnictwa wyższego i reformy systemu stypendialnego. Poza tym obiecała starać się o lepszy dostęp do kredytów mieszkaniowych dla młodych małżeństw.

Kluczowe dla rozwoju gospodarki jest wzrost nakładów państwa na badania naukowe i wzrost innowacyjności - uważa Anna Krupka. - Nie może być tak, ze Polska zajmuje sód krajów UE trzecie od końca miejsce pod względem liczby rejestrowanych patentów - mówiła kandydatka. - Ponadto kierunki kształcenia muszą być ściśle powiązane z potrzebami rynku pracy - dodała.

"Czwórka" z okręgu gdańskiego, Aleksandra Jankowska planuje skupić się na tworzeniu jasnego i przejrzystego prawa - Złe prawo przysparza najwięcej trudności obywatelom i świadczy o słabości państwa. Obecny parlament był najgorszym parlamentem pod tym względem, wydał setki bubli. Jasne prawo jest dla nas najważniejsze - mówiła.

Młode kandydatki z nowego plakatu PiS [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM