Kaczyński w piekarni: Trzeba rozwiązać problem nieuczciwej konkurencji wielkich firm

Jarosław Kaczyński zapewnił, że dla dobra małych i średnich przedsiębiorstw, jego partia zajmie się kwestią nieuczciwej konkurencji dużych firm oraz zmniejszy liczbę inspekcji. Zapowiedział to na konferencji prasowej w piekarni należącej do jednego z kandydatów PiS do Sejmu.

- Polacy są bardzo zaradni, ale cudów nie ma. Kiedy rosną ceny energii, gazu, paliwa to sytuacja tych, co zajmują się mniejszym i średnim biznesem jest bardzo trudna. Potrzebne są odważne decyzje - mówił prezes PiS w piekarni w Tursku (Wielkopolska).

- Jest kwestia nieuczciwej konkurencji wielkich przedsiębiorstw, także tych zagranicznych, które np. sprzedają pieczywo poniżej ceny produkcyjnej. Te sprawy muszą być unormowane - podkreślał Kaczyński. - Musimy bronić naszego interesu narodowego. My jesteśmy zdolni do odważnych decyzji, np. mamy pomysł nowego prawa podatkowego - dodał.

Zdaniem prezesa PiS dużym utrapieniem dla drobnego i średniego biznesu jest ogromna ilość inspekcji. - My mamy pomysł. Jest 15 różnych inspekcji, my chcemy zmniejszyć je do 6 - mówił.

Właścicielem piekarni, w której prezes Kaczyński zorganizował dzisiejszą konferencję, jest kandydat PiS do Sejmu Czesław Szymoniak.

Prezes PiS zagłosuje na...

Jarosław Kaczyński zapewnił, że nie zagłosuje na siebie w wyborach do Sejmu, ale nie chciał zdradzić, który kandydat może liczyć na jego głos. Wczoraj mówił jednak, że zagłosuje na Karola Karskiego.

- Jeżeli chodzi o głosowanie do Senatu, to będę miał zaszczyt poprzeć aktorkę i naprawdę wybitnego, dobrego człowieka, panią (Katarzynę - red.) Łaniewską - dodał prezes PiS.

DOSTĘP PREMIUM