Wybory 2011. Palikot w TOK FM: Jestem za legalizacją wszystkiego, co ludzie robią

Wegetarianin. Nie je nawet ryb. Ale kilka razy polował z Bronisławem Komorowskim. I razem spędzili kilka Sylwestrów. Zwolennik legalizacji prostytucji i marihuany. W nowym rządzie jest gotów zostać ministrem zdrowia albo infrastruktury. Janusz Palikot w TOK FM.

Lider Ruchu Palikota nie przestaje szokować. Legalizacja prostytucji? - Tak. Jestem za legalizacją wszystkiego, co ludzie robią. Ludzie jedzą kiełbasę od chłopa, piją bimber, palą marihuanę, chodzą do burdeli. Trzeba to zalegalizować (...) Polska w latach 50-tych była największym producentem konopii w Europie i nie ma najmniejszego powodu, by nie było tak dziś - mówił w Popołudniu TOK FM Janusz Palikot. Ale to nie są najważniejsze pomysły Ruchu.

RP: Koniec KRUS, jedna stawka podatku

Palikot zapowiada, że - jeśli jego ugrupowanie wejdzie do parlamentu (a ostatni sondaż na to wskazuje ) - to nie dołączy do koalicji jeśli partner nie zgodzi się na likwidację KRUS. - Albo akceptuje się połączenie KRUS i ZUS w jedną instytucję, albo nie ma koalicji z Ruchem Palikota - zapowiedział. Jego zdaniem rolnicy powinni płacić stawkę ubezpieczenia jak wszyscy. Palikot jest jednak za tym, by z opłat zwolnieni byli właściciele najmniejszych gospodarstw. A jakich podatków chce RP? - Chcemy zwiększać kwotę wolną od podatku (2,5 tys.). I upraszczać system do jednej stawki (18 proc.). Bo im bardziej prosty system, tym taniej zbierać ten podatek - mówił Palikot.

Środa od edukacji, Palikot od zdrowia

Jeśli RP będzie współtworzyć rząd, to Janusz Palikot ministrów weźmie z rynku (nie zostaną nimi partyjni działacze). Polityk mówił w TOK FM, że na przykład profesor Magdalena Środa mogłaby być ministrem edukacji a prof. Jerzy Hausner ministrem finansów. Sam Palikot jest gotów stanąć na czele resortu zdrowia. - To dlatego, że to jest tak trudne i beznadziejne ministerstwo, że nikomu do tej pory nie udało się z tym poradzić. Uważam, że polityk z krwi i kości powinien się zmierzyć z najważniejszym problemem - oceniał. Z podobnych powodów Palikot gotów jest też na objęcie teki ministra infrastruktury.

Wybory 2011 [NA ŻYWO]. Dziś wszystko o PiS: ludzie, programy, anegdoty >>

TOK FM PREMIUM