Nowi doradcy Kulczyka? M.in. prezydenci Kwaśniewski i Koehler

PRZEGLĄD PRASY. Kulczyk Investments Jana Kulczyka stworzył nową grupę doradców - dowiedziała się ?Rzeczpospolita?. Nowi doradcy polskiego biznesmena to byli prezydenci Polski Aleksander Kwaśniewski i Niemiec Horst Koehler oraz James L. Jones, były generał Marines. Mają wzmocnić jego interesy na Wschodzie, w Azji i w Afryce.

Pierwsze spotkanie rady miało miejsce na ostatnim Forum Ekonomicznym w Krynicy - mówi rozmówca "Rzeczpospolitej". Doradcy mają się spotykać cztery razy w roku lub ad hoc w razie pilnych decyzji inwestycyjnych. Nie wiadomo, jakie wynagrodzenie będą pobierać.

Aleksander Kwaśniewski ma odpowiadać za kontakty grupy na Wschodzie. Ukraina, oprócz Syrii i Brunei, jest jednym z krajów, w których giełdowa spółka Kulczyk Oil Ventures szuka ropy i gazu. Drugi z doradców KI to James L. Jones, emerytowany generał marines, były doradca kancelarii prezydenta USA Baracka Obamy do spraw bezpieczeństwa narodowego. Jones był również dowódcą NATO. Do jego kompetencji będą należały kontakty z krajami w Azji, a zwłaszcza w Afganistanie. Z kolei Horst Koehler, były prezydent Niemiec i były dyrektor zarządzający Międzynarodowego Funduszu Walutowego, ma wspomagać interesy biznesmena w Afryce.

Kampania na ulicach: plakaty, kiełbasa, "wk..iony" PSL - Alert24 czeka na informacje! >>

TOK FM PREMIUM