Brytyjski "Daily Telegraph" o gafie Millera: Może zaszkodzić SLD

Brytyjski dziennik "Daily Telegraph" pisze o kontrowersyjnej wypowiedzi Leszka Millera o "nieatrakcyjnych kobietach", które odstręczają wyborców. Gazeta przewiduje, że gafa byłego premiera może zaszkodzić SLD w wyborach parlamentarnych.

Były premier Leszek Miller stwierdził kilka dni temu, że "jeżeli koło partii kręcą się osoby, kobiety nieatrakcyjne, to jest coś anachronicznego, coś co odstręcza wyborców". - Trochę mi przykro, poleciał seksistowsko. Nie patrzymy się czy mężczyzna, który idzie do polityki ma wygląd Adonisa - brytyjska gazeta cytuje Jolantę Kwaśniewską.

Miller próbował tłumaczyć się później, że jego wypowiedź dotyczyła pojawienia się plakatów wyborczych PiS z młodymi, atrakcyjnymi kandydatkami do Sejmu - przypomina gazeta.

"Mimo wyjaśnień, gafa może zmniejszyć szanse Sojuszu Lewicy Demokratycznej na wywarcie znaczącego wpływu na wybory. Niegdyś potężna partia, następca starej partii komunistycznej, stara się uzyskać wynik dwucyfrowy w badaniach opinii publicznej, ale ryzykuje zesłanie do politycznego marginesu" - pisze "Daily Telegraph" .

TOK FM PREMIUM