Wybory 2011. Kaczyński: Profanacja krzyża i satanizm w TVP to niszczenie cywilizacji

- Mamy dziś do czynienia z sytuacją, gdy niewielka, lecz wpływowa grupa przeprowadza najpotężniejszy w ciągu tych 22 lat atak na fundamentalne wartości - mówił dziś Jarosław Kaczyński przed klasztorem jasnogórskim. Zdaniem prezesa PiS w mediach profanowany jest krzyż i propagowany satanizm. - To niszczenie naszej cywilizacji - stwierdził.

- Jesteśmy w klasztorze jasnogórskim to miejsce, gdzie Polacy zawsze szukali siły, inspiracji, pocieszenia, tak samo jest dzisiaj. To dobre miejsce, żeby podnieść sprawy o których w kampanii powiedzieć trzeba - zaczął Kaczyński swoje wystąpienie w Częstochowie.

Profanacja krzyża i satanizm w mediach

- W mediach profanowany jest krzyż. W znanym tygodniku można zobaczyć polityka rozpostartego na krzyżu - mówił prezes PiS, odnosząc się do okładki "Newsweeka", na której znalazło się zdjęcie półnagiego Janusza Palikota z rozłożonymi rękoma. okładki "Newsweeka", na której znalazło się zdjęcie półnagiego Janusza Palikota z rozłożonymi rękoma.

- Mamy do czynienia z coraz intensywniejszą propagandą małżeństw homoseksualnych, a nawet adopcji dzieci przez takie małżeństwa. Mamy też do czynienia z czymś zupełnie nowym w życiu publicznym, mianowicie z propagandą satanizmu. Przedstawiciel tego ruchu ma dziś być ważnym człowiekiem w telewizji i to telewizji publicznej - kontynuował Kaczyński, nawiązując do udziału Adama "Nergala" Darskiego w programie "The Voice of Poland".

Ci, którzy niszczą chrześcijaństwo, niszczą cywilizację europejską

- Jest więc wielkie zagrożenie. Jan Paweł II powiedział ważne słowa, które dobrze zapamiętałem: "Demokracja bez wartości bardzo łatwo przekształca się w jawny lub ukryty totalitaryzm. Warto te słowa rozważyć - skomentował.

- Zarówno ja jak i moja formacja zdajemy sobie sprawę z tego, że kwestia obrony wartości to kwestia obrony naszej tradycji, ale także naszych szans na nowoczesność, bo bez porządku nie ma rozwoju. To także w Polsce jest kwestia obrony wolności słowa, wolności przekonań. Nikt z tego powodu, ze ma przekonania, które w Polsce są powszechne nie może być prześladowany, usuwany, naznaczany. A dzisiaj tak się dzieje w wielu sferach życia publicznego - podkreślił.

- My się temu przeciwstawimy. My będziemy bronić polskich wartości, których podstawa to wiara. Będziemy ich bronić też w imię czegoś ważnego w całej kulturze europejskiej. Benedykt XVI powiedział niedawno, że źródła praw człowieka są chrześcijańskie - przypomniał.Ci, którzy dziś chcą niszczyć chrześcijaństwo, niszczą to, co ukształtował naszą cywilizację. Wszyscy, wierzący, czy niewierzący musza przyznać, że to jest cywilizacja najbardziej przyjazna człowiekowi ze wszystkich, które do tej pory istniały - podsumował Kaczyński.

Rada Etyki Mediów broni Nergala. Biskupi: To satanista!

Serwis Wybory 2011 [NA ŻYWO] wydaje dzisiaj Jacek Żakowski >>

TOK FM PREMIUM