Siwiec o Kwaśniewskiej: Polityka jest czymś innym niż mówienie pięknie w salonie

- Polityka jest czymś innym niż mówienie pięknie w salonie - tak krytyczne słowa Jolanty Kwaśniewskiej o Leszku Millerze komentuje Marek Siwiec. W Radiu ZET eurodeputowany SLD zapowiedział jednak, że ?będzie pracować? z byłym szefem rządu SLD nad zmianą nastawienia do kobiet. Chodzi o wypowiedź Millera, że "jeżeli koło partii kręcą się osoby, kobiety nieatrakcyjne, to jest coś anachronicznego, coś co odstręcza wyborców".

Siwiec poucza Kwaśniewską: Polityka to nie mówienie pięknie w salonie

 

Millera za tę wypowiedź krytykowała Kwaśniewska . A teraz w Radiu ZET dostało się byłej prezydentowej. - Leszek Miller nie potrafił dostrzec piękna w każdej kobiecie. Będę z nim pracował nad korektą poglądów - powiedział Marek Siwiec w "7. Dniu Tygodnia". Temat kobiet w SLD wrócił pod koniec audycji, gdy Monika Olejnik zapytała eurodeputowanego o Jolantę Kwaśniewską, która skrytykowała ostatnio Grzegorza Napieralskiego - Bardzo ją lubię, ale polityka jest czymś innym niż mówienie pięknie w salonie. Mogę się z nią nie zgadzać? - pytał Siwiec, gdy pozostali goście Radia ZET krytykowali jego wypowiedź, uznając ją za ostrą.

Czy Napieralski ma charyzmę?

W niedawnym wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Jolanta Kwaśniewska była pytana o charyzmę Grzegorza Napieralskiego: - Dla mnie nie do końca, na pewno to zostanie natychmiast wypunktowane. Ale ja po prostu mam bardzo wysoko postawioną poprzeczkę. Mój mąż jest osobą o tak charyzmatycznej osobowości, że porównywanie do innych przywódców byłoby dosyć trudne. Osobą charyzmatyczną był Leszek Miller, to trzeba powiedzieć. Pan przewodniczący Napieralski ciężko pracuje, ale to inny rodzaj charyzmy, tak powiem elegancko.

TOK FM PREMIUM