"...PiS" i "Kościół Tuska kontra Kościół Kaczyńskiego". Mocne okładki tygodników

Jarosław Kaczyński i Donald Tusk w sutannach, udzielają sobie wzajemnie komunii - tak wygląda okładka nowego tygodnika "Wręcz Przeciwnie". Na mocną pierwszą stronę, z rozwścieczonymi twarzami PiS, zdecydował się też konkurencyjny tygodnik "Wprost".

Komentarze, sondaże, opinie . Obserwuj wybory na Facebooku >>

Jutro, z tygodniowym opóźnieniem, ukaże się pierwszy numer tygodnika opinii "Wręcz Przeciwnie". Pismo tworzą dziennikarze, którzy odeszli z "Wprost", po tym jak redaktorem naczelnym został Tomasz Lis. Nowy tygodnik, jak deklarują autorzy, ma mieć "ostrzejszą linię programową i ma się skupiać na innych zagadnieniach".

Pismo chce zwrócić na siebie uwagę kontrowersyjną okładką. Artykuł okładkowy "Kościół Tuska kontra Kościół Kaczyńskiego" zilustrowany jest fotomontażem na którym premier i prezes PiS, ubrani w sutanny, udzielają sobie wzajemnie komunii.

"Prawdziwe aniołki PiS to posłanki Wróbel, Sobecka czy Kempa"

Mocna jest także okładka jutrzejszego tygodnika "Wprost". Artykuł otwarciowy "...PiS. Co się kryje za kampanią miłości" zilustrowany jest wściekłymi twarzami: Jarosława Kaczyńskiego, Antoniego Macierewicza, Anny Fotygii, Zbigniewa Ziobry i ojca Tadeusza Rydzyka.

Tekst nawiązuje do kampanii wyborczej PiS z wykorzystaniem wizerunku młodych, atrakcyjnych kandydatek partii. "One mają odmienić wizerunek PiS: młode kobiety, które idą do polityki, dobrze się sprzedają. Z tym że nad elektoratem od wielu miesięcy pracują inne twarze. Nie w telewizji.", czytamy we "Wprost".

Zdjęcie z okłady bezpośrednio nawiązuje do ostatniego billboardu PiS z podpisem "Chodźcie z nami".- Na plakacie z "aniołkami Kaczyńskiego" powinien być dopisek: głosujesz, a w pakiecie dostajesz Kempę i Fotygę. Prawdziwe aniołki PiS to posłanki Wróbel, Szczypińska, Sobecka czy Kempa. Partyjne nosorożce od czarnej roboty - żartuje we "Wprost" polityk PO.

'Mrówcza' praca posłów. Nie wiedzą nad czym głosują [WIDEO]>>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM