Wybory 2011. Kluzik-Rostkowska: Kaczyński chce wygrać wybory, ale nie chce rządzić

Joanna Kluzik-Rostkowska tym razem nie wierzy w przemianę Jarosława Kaczyńskiego. - To co budziło nadzieję - także moją - okazało się farsą. Jarosław Kaczyński był cyniczny wtedy i zapewne jest dziś. Zadziwia mnie to, że tak niewielu mu to pamięta - mówi w wywiadzie dla ?Wprost? była szefowa kampanii wyborczej prezesa PiS, obecnie kandydatka PO.

Zdaniem Kluzik-Rostkowskiej, Jarosław Kaczyński jest "cyniczny i nieprzewidywalny". - W zależności od potrzeb przybiera skrajnie różne maski - wyjaśnia w wywiadzie dla "Wprost".

- Zastanawiam się, co musi siedzieć dzisiaj w duszach sztabowców PiS. Żeby tak po prostu odwrócić wszystko, i już. Bez słowa wyjaśnienia. To jest tak rodzaj cynizmu, związanego z kampanią, który mnie po prostu powala - dodaje Kluzik-Rostkowska. Była posłanka PiS jest przekonana, że może się powtórzyć scenariusz, który się wydarzył po wyborach prezydenckich. Inny człowiek w czasie kampanii wyborczej, inny dzień po wyborach.

Tomasz Machała pytał, jak Joanna Kluzik-Rostkowska, która zna Jarosława Kaczyńskiego ponad 20 lat wciąż dziwi się jego zachowaniu. - Jest pewna cezura czasowa, tą cezurą jest katastrofa smoleńska - wyjaśnia.

"Kaczyńskiemu marzy się cała pula władzy"

- Myślę, że Jarosław Kaczyński chciałby wygrać, ale nie chciałby rządzić. Chciałby pokazać wszystkim, że ma rację, że wie lepiej. Ale tak naprawdę czeka na następne rozdanie - podkreśla kandydatka PO do Sejmu. Kluzik-Rostkowska przekonuje, że jeśli PiS wygra, Kaczyński postawi PSL i SLD warunki nie do spełnienia i w końcu PO będzie musiała tworzyć rząd. - Dlaczego? Bo (Kaczyńskiemu -red.) marzy mu się wariant węgierski, czyli cała pula władzy po kolejnych wyborach - wyjaśnia.

Joanna Kluzik-Rostkowska przekonuje także, że PiS ma duży problem, bo nie miałby kim obsadzić ministerstw. Stąd ładne buzie na billboardach. - To każe myśleć o instrumentalnym wykorzystaniu wizerunku. Ponieważ są ładne i młode, mają przyciągać uwagę - podkreśla.

Serwis Wybory 2011 [NA ŻYWO] wydaje dzisiaj ks. Kazimierz Sowa >>

TOK FM PREMIUM