Wybory 2011. Sondaż SMG/KRC: sensacyjny wynik Palikota, bardzo słaby - SLD

Gdyby wybory odbyły się w niedzielę 25.09, wygrałaby PO z wynikiem 36 procent głosów. Drugie - tu bez niespodzianek - byłoby PiS. Chęć głosowania na tę partię zadeklarowało 32 proc. respondentów. Ciekawie robi się na kolejnych miejscach. Według sondażu SMG/KRC* dla Gazeta.pl, Palikot dogania SLD.

Platformę Obywatelską poparło 36 proc. respondentów. To więcej niż w ostatnim sondażu SMG/KRC , w którym poparcie dla PO zadeklarowało 34,5 proc. wyborców. PiS również poprawiło wynik. W sondażu z 19.09 popierało je 29,3 proc. osób, teraz - 32 proc.

Ogromny spadek odnotował SLD. Jeszcze tydzień temu poparcie dla Sojuszu było dwucyfrowe (12,6 proc.). Teraz chęć oddania głosu na tę partię deklaruje zaledwie 8 proc. respondentów. Swój wynik poprawił za to Palikot - z 5,7 do 7 procent.

Notowania PSL nie zmieniły się. Ludowcy nadal balansują na granicy progu wyborczego z wynikiem 5 proc. Z pozostałych partii najlepiej wypadają PJN i Kongres Nowej Prawicy Korwina-Mikkego (po 2 proc. głosów). Poparcie dla Polskiej Partii Pracy deklaruje 1 proc. badanych. 2 proc. respondentów "jeszcze nie zdecydowało", kogo zagłosuje. 3 proc. odmówiło odpowiedzi na pytanie o preferencje.

A co z frekwencją? Udział w wyborach zadeklarowało 60 proc. badanych. 19 proc. respondentów odpowiedziało, że "na pewno nie" zagłosuje. Na podstawie tych danych SMG/KRC szacuje frekwencję na poziomie 46 proc.

*Sondaż CATI EXPRESS z 25.09.2011 zrealizowany przez MillwardBrown SMG/KRC, próba ogólnopolska telefonów stacjonarnych i komórkowych, badanie na 1000 osób, próba reprezentatywna 18+, procent kolumnowy. Szczegóły znajdziesz na www.wybory.smgkrc.pl >>

Leszek Miller na spotkaniu z wyborcami. Nikt nie przyszedł [ZDJĘCIA] >>

TOK FM PREMIUM