Kaczyński w swojej książce: agresywny Tusk, fałszywy Komorowski

O atakach agresji Tuska, fałszywym hrabiostwie Komorowskiego i o politycznym ADHD Giertycha pisze Jarosław Kaczyński w swojej książce "Polska naszych marzeń", która właśnie ukazała się na rynku. Tygodnik "Newsweek" ujawnił jej fragmenty.

Od dziś miała być dostępna książka Jarosława Kaczyńskiego "Polska naszych marzeń", do której będzie dołączony film o prezesie PiS pt. "Lider" . Jednak w ostatniej chwili władze Łazienek cofnęły pozwolenie na promocję książki w Starej Pomarańczarni, tłumacząc, że: "w Łazienkach nie ma spotkań z politykami".

Zarówno wydawcy książki jak i prezes Prawa i Sprawiedliwości zarzekają się, że to przypadek, że jej promocja i wejście na rynek przypadły akurat na ostatnią prostą kampanii wyborczej. Fragmenty książki prezentuje tygodnik "Newsweek".

O Tusku: Bywał potwornie wściekły

" Leszek, który znał Tuska znacznie lepiej i dłużej ode mnie, mówił o nim i jego środowisku, że można z nimi pogadać, ale umówić się z nimi trudno, bo bardzo często zmieniają zdanie" - pisze Kaczyński w swojej książce. Przypomina też wybuchy agresji Tuska, szczególnie wobec kobiet. "Bywał potwornie wściekły. Musiałem nawet niekiedy na to ostro reagować".

O Komorowskim: Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że to fałszywy hrabia

Kaczyński niedawno zapowiadał, że jest gotów współpracować z Bronisławem Komorowskim, jeżeli wygra wybory. Jednak w swojej książce nie szczędzi mu ostrych ocen: "Rozmawiało się z nim trudno, bo on generalnie nie przyjmował żadnych argumentów, które płynęły z myślenia antysystemowego". Kaczyński pisze też o swoich wrażeniach z wizyty w domu Komorowskich: "Ładnie urządzone mieszkanie, piękne portrety. Nie wiedziałem wtedy, że on jest fałszywym hrabią. Wygląd domu weryfikował tezę, że on jest właśnie takiego pochodzenia".

O Giertychu: ma polityczne ADHD

O Romanie Giertychu, który był koalicjantem Kaczyńskiego, prezes Prawa i Sprawiedliwości napisał, że to "dziwny człowiek". "Jest w nim jakaś niebywała, jak na jego wiek, niedojrzałość. Miałem bardzo często wrażenie, iż rozmawiam z 16- czy 18-letnim chłopcem. On ma jakieś polityczne ADHD". Kaczyński wytyka też Giertychowi, że chciał naśladować Leszka Millera i próbował się mu podlizywać: "Chodził do niego do szpitala po wypadku helikoptera, przekonywał mnie, że to był zamach, twierdził, ze mówił to też samemu Millerowi ."

O Ziobrze: zdolny, o Gilowskiej: charyzmatyczna

Kaczyński chwali polityków Prawa i Sprawiedliwości, o Zbigniewie Ziobro napisał, że to "ambitny, zdolny i inteligentny chłopak z Krynicy, z rodziny lekarskiej. Dobrze wychowany ." Docenia też zdolności polityczne Zyty Gilowskiej "To jest jedyna kobieta spośród tych, które znam, mająca kwalifikacje przywódcze" - pisze Kaczyński w swojej książce. Ocenia, że "chyba dość długo wierzyła, że jest w stanie odebrać Tuskowi Platformę".

W książce "Polska naszych marzeń" można przeczytać też komentarze prezesa PiS dotyczące Michała Kamińskiego, Romana Giertycha, Joanny Kluzik-Rostkowskiej oraz Lecha Wałęsy.

Wybory 2011 [NA ŻYWO]. Nowa infografika o wszystkich partiach>>

DOSTĘP PREMIUM