Wybory 2011 Palikot: zawiodłem się na Tusku, PSL to stonka ziemniaczana

- Donald Tusk mnie zawiódł - mówił w Katowicach Janusz Palikot. - Zawiódł mnie jako szefa komisji Przyjazne Państwo. Przygotowaliśmy 174 projekty zmian, niestety tylko 70 tych najmniej ważnych weszło w życie . Pozostałe nie zostały poddane pod głosowanie - powiedział Palikot. Poza tym - wg Palikota - rząd Tuska nie uczynił nic, żeby przeprowadzić reformy.

Palikot zorganizował konferencję prasową na chodniku, przed siedzibą biur poselskich PO w Katowicach z dwóch powodów. Były polityk PO uważa, że 1 mld 200 mln euro na inwestycje na kolei mogą przepaść. Palikot wezwał premiera Donalda Tuska do zapewnienia, że pieniędzy z Komisji Europejskiej nie trzeba będzie oddać.

- PKP nie wykorzystała dotacji, bo nie przygotowała odpowiednich projektów, więc min. Grabarczyk przesunął dotację na inwestycje drogowe- mówił w Katowicach Palikot. - Skoro Platforma tak się chwali wykorzystaniem środków europejskich żądamy, żeby jeszcze przed wyborami przedstawiciele Komisji Europejskiej zapewnili, że te pieniądze nie przepadną- mówił Palikot.

Palikot uważa też, że szef sztabu PO Jacek Protasiewicz oczernił kandydatów Ruchu Palikota do parlamentu - powiedział, że są niewartościowi, niegodni zaufania, niewiarygodni- tłumaczył Palikot powód organizacji konferencji przed biurami PO.

Palikot zachęcał do głosowania na swoich ludzi i powtórzył ,że większość posłów funkcjonujących od lat w polskim parlamencie straciła w jego oczach wiarygodność

- My proponujemy kadencyjność funkcji politycznych. Dość wiecznych posłów! Dwie kadencje dla: posła, burmistrza, radnego, ministra, szefa partii politycznej. Polska polityka musi dokonywać wymiany elit!- głośno powtarzał Palikot.

Dostało się też koalicjantowi Platformy - Waldemar Pawlak i PSL to jest taka stonka ziemniaczana, która obsiada liście polskiego życia publicznego i zjada je do końca, aż uschną krzaki. Nie było prawie ekipy, okresu polskiej transformacji od 20 lat, żeby ludzie z PSL nie siedzieli w KRUS-ach, ZUS-ach, Agencjach Rynku Rolnego. Co oni tam zrobili?- zastanawiał się Palikot. Polityk mówił, że nie byłby zdziwiony, gdyby PSL za kolejne stanowisko w KRUS przehandlował koalicję z PiS. Palikot zapewnił, że na pewno nie stworzy koalicji z PiS.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM