Wybory 2011. Rekordziści z PJN: obietnice za 53 miliardy

- Strzeżmy się polityków składających hojne obietnice wyborcze. Bo mogą chcieć je zrealizować - ostrzega ?Gazeta Wyborcza? i pokazuje ile zapłacimy za deklaracje PO, PiS, SLD i PJN. Okazuje się, że Polska jest Najważniejsza jest też najhojniesza.

Nikt wam tyle nie da, ile polityk obieca. Rodzicom - 400zł na każde dziecko. Emerytom i rencistom - co najmniej 1100zł miesięcznie. Najlepiej zarabiającym - 18-proc. podatek liniowy.

To tylko niektóre obietnice partii politycznych z tej kampanii wyborczej. Ile to może kosztować i skąd wziąć na to pieniądze? Politycy o tym milczą. Wyzwanie podjęło niezależne Centrum Analiz Ekonomicznych. Na wzór brytyjskiego Institute For Fiscal Studies -które przed każdymi wyborami sprawdza, ile będą kosztować obietnice polityków. Rekordzistą jest PJN. Partia Pawła Kowala jest gotowa rozdać 53 miliardy złotych! Na drugim miejscu jest SLD (9,8 mld), na trzecim PiS (6,8 mld). Najmniej obiecuje PO. Partia Tuska złożyła obietnice za 0.3 mld złotych. A co z pomysłami jak te pieniądze zdobyć?

Więcej na ten temat w "Gazecie Wyborczej"

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM