Wybory 2011. Sondaż: Palikot przed PSL, dogania SLD

Partia Janusza Palikota umacnia swoją pozycję. W najnowszym sondażu SMG/KRC ma 7 proc. poparcia. To więcej niż PSL i zaledwie o 1 proc. mniej niż SLD. Do granicy progu wyborczego zbliża się Janusz Korwin-Mikke z 4-procentowym poparciem.

Wciąż prowadzi PO z wynikiem 34 proc. Niewiele słabszy wynik uzyskało PiS - na partię Jarosława Kaczyńskiego głos oddałoby 29 proc. dorosłych Polaków - wynika z nowego sondażu SMG/KRC dla TVN 24.

W Sejmie znalazłyby się także SLD z wynikiem 8 proc. i Ruch Palikota, który popiera 7 proc. badanych. Na granicy progu wyborczego wciąż balansuje PSL z wynikiem 6 proc.

Politolog: Palikot nawet mnie zaskoczył. Dostanie minimum 8 proc.

Poniżej progu wyborczego znalazły się Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego, na którą chce zagłosować 4 proc. ankietowanych oraz Polska jest Najważniejsza, która ma 3 proc. poparcia.Niezdecydowanych jest jeszcze 4 proc.badanych.

Ponad połowa Polaków (62 proc.) mówi, że zagłosuje 9 października. Nie wie, czy zagłosuje 16 proc. ankietowanych, a 22 proc. zadeklarowało, że na pewno nie pójdzie do wyborów. Szacowana przez SMG/KRC frekwencja wynosi 46 proc.

Telefoniczny sondaż przeprowadzono 28 września przez Millward Brown SMG/KRC na reprezentatywnej próbie 1000 dorosłych osób.

Wybory 2011 [NA ŻYWO]. Jutro serwis wydaje Bartosz Węglarczyk >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM