Wybory 2011. Hofman: PO może sfałszować rozmowę braci Kaczyńskich z 10 kwietnia

- PO może sfałszować rozmowę, którą Jarosław Kaczyński odbył z bratem tuż przed katastrofą w Smoleńsku. Możliwe, że przekaże ją zagranicznym mediom w trakcie ciszy wyborczej - mówił Adam Hofman w RMF FM.

- Stenogramu rozmowy się nie boimy, bo jej treść, jest powszechnie znana. Mówił o niej Jarosław Kaczyński. Za to sfałszowanej rozmowy, odpalonej w sobotę, w ciszy wyborczej przez zagraniczne media, nie tyle się boimy co uważamy, że Platforma jest w stanie posunąć się wszędzie - mówił Hofman.

Rzecznik PiS twierdzi, że pogłoski sensacyjnych informacjach, które PO planuje ujawnić tuż przed wyborami pojawiają się w mediach od dawna: - Ja pamiętam - tak jeszcze 2-3 tygodnie temu - jak dziennikarze pisali, że jest wielka bomba PO, która ma w nas uderzyć. Oczywiście PO jest partią szczelną, ale na korytarzach gdzieś ta informacja przeciekła. O tym, że rozmowa może zostać sfałszowana i podana zagranicznym mediom mówi się w tramwajach od dawna.

- Taka informacja to nie lada gratka. Gdyby wyglądało na to, że poważne źródła w Polsce ją przekazały, zostałaby przez zagraniczne media podana. Platforma jest w stanie posunąć się do fałszerstwa - uważa Hofman.- Ja może uważam, że to humbug. Ale wolę chuchać na zimne - dodaje.

Wybory 2011 [NA ŻYWO]. Jutro serwis wydaje Bartosz Węglarczyk >>

TOK FM PREMIUM