"Palikot? Po wyborach może być zaskoczony" - Terlikowski dla TOKFM.pl

- Mimo dużego poparcia społecznego Palikot może nie wejść do parlamentu - uważa Tomasz Terlikowski, naczelny portalu Fronda.pl. I dodaje: - Jedyną politycznie znaną twarzą Ruchu Palikota jest sam Palikot. Cała reszta jest znana tylko swoim środowiskom.

Janusz Palikot goni SLD - według ostatniego sondażu SMG/KRC dla TVN 24 na Ruch Palikota dzisiaj zagłosowałoby 7 proc. pytanych osób. Na SLD - 8 proc. - I to może być realne poparcie dla Janusza Palikota - uważa publicysta Tomasz Terlikowski, szef portalu Fronda.pl.

Czytat też: "Sukces Palikota może oznaczać koniec Napieralskiego" - Lis w TOK FM >>>

Zdaniem Terlikowskiego Palikot nie powinien jednak się przedwcześnie cieszyć. - Może być niemile zaskoczony - mimo takiego poparcia, może nie wejść do parlamentu - przestrzega. I tłumaczy: - Jedyną politycznie znaną twarzą Ruchu Palikota jest sam Palikot. Pozostali to osoby znane w swoich środowiskach, ale nie powszechnie rozpoznawalne - to jest zbieranina osób nieznanych. Kiedy wyborca będzie musiał zakreślić kogoś konkretnego na liście, to może mieć problem - w końcu zna tylko Palikota.

PO będzie musiało pudrować Palikota

Wchodząc do Sejmu Palikot może być języczkiem u wagi. Ale czy inni tak chętnie będą z nim współpracować? - Zależy od tego, jaki to będzie Sejm. Nie wiemy, czy nie wygra np. PiS - twierdzi Terlikowski. - Taka wygrana nie oznacza koniecznie, że PiS będzie rządził, ale może oznaczać przegrupowanie w Platformie Obywatelskiej. Trudno powiedzieć, kto będzie liderem Platformy - dodaje.

A co do samej współpracy Palikota z PO, to "trochę ona zależy od jego postawy wobec PO". - Na razie lider RP wszystkich z partii Tuska krytykuje, ale jednych chłoszcze bez litości, a drugich traktuje łagodniej. Więc gdyby wszedł do parlamentu i Platforma zdecydowałaby się na współpracę z nim, to wpierw musiałaby go "upudrować". To nie jest niemożliwe, ale to będzie wyzwanie - podkreśla szef Frondy.pl.

Czytaj komentarze wyborcze Lisa, Terlikowskiego i Żakowskiego na TOKFM.pl >>

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM