Adam Michnik: Bojkot wyborów? Oddajecie Polskę w ręce mitomanów i kłamczuchów

''Głosujcie - szkoda Polski" - pisze na pierwszej stronie "Gazety Wyborczej" redaktor naczelny Adam Michnik. "Bojkotując wybory, oddajecie Polskę w ręce ludziom, którzy są mitomanami i kłamczuchami. (...) Oni robią nam wodę z mózgu'' - dodaje.

''Głosujcie - szkoda Polski'' - czytaj cały komentarz>>

Michnik zwraca się do tych, którzy nie wiedzą na kogo głosować, nie mają partii, która im odpowiada i nie chcą głosować na "mniejsze zło". "Szanuję ludzi różnych orientacji, którzy mają wątpliwości. Wszelako apeluję do was o chwilę namysłu" - pisze Michnik.

"Bojkotując wybory, oddajecie Polskę w ręce ludziom, którzy są mitomanami i kłamczuchami. Ci ludzie wierzą, że katastrofa smoleńska była wynikiem spisku Putina z Tuskiem, a ofiary tej katastrofy zostały "zdradzone o świcie". Ci ludzie powtarzają, że Polska jest dzisiaj rosyjsko-niemieckim kondominium; ci ludzie bredzą, że wybór Obamy to koniec cywilizacji białego człowieka; ci ludzie zastępowali politykę parlamentarną operacjami służb specjalnych; tych ludzi przyłapano na wielu kłamstwach, gdy przegrywali kolejne procesy sądowe; ci ludzie zmieniali w ciągu jednej nocy ustawy, by przeobrażać media publiczne w instrument własnej propagandy; ci ludzie ogłosili Lecha Wałęsę agentem komunistycznej bezpieki'' - dodaje.

''Żeby być sprawiedliwym, trzeba przyznać, że ci ludzie bardzo sprawnie robią wielu z nas wodę z mózgu - obiecują złote góry, a dadzą nam kolejne seanse nienawiści w swoich mediach. (...) Chuligaństwo stadionowych miłośników Jarosława Kaczyńskiego jest faktem. Bojkotując wybory, toruje się im drogę do władzy. Nie róbcie tego - szkoda Polski" - kończy redaktor naczelny "Gazety Wyborczej".

Czytaj komentarze wyborcze Lisa, Terlikowskiego i Żakowskiego na TOKFM.pl >>

 

Szczyt Partnerstwa Wschodniego. Zobacz zdjęcia >>

TOK FM PREMIUM