Palikot o najnowszym sondażu: Wygrywamy z SLD? "Goodbye, Lenin"!

- 7 proc. dla Ruchu Palikota, po 6 proc. dla SLD i PSL - takie zaskakujące wyniki pokazuje najnowszy sondaż TNS OBOP dla "Gazety Wyborczej". Janusz Palikot nie kryje zadowolenia. Przekonuje, że ostatecznie jego ugrupowanie wejdzie do Sejmu z poparciem 12-14-procentowym. A do SLD mówi: Goodbye, Lenin!

Platforma Obywatelska z dużą przewagą wygrywa z PiS, a Ruch Palikota dostaje więcej głosów niż SLD - to wyniki sondażu TNS OBOP dla "Gazety Wyborczej". Według badania (przeprowadzonego telefonicznie, 29 września, na reprezentatywnej grupie 1000 osób), Ruch Palikota na szanse przekroczyć próg wyborczy i zdobyć 7 proc. głosów. Z kolei - jak pokazuje sondaż - poparcie dla SLD spadło (6 proc.)

Dr Sobiech: W sondażach zdarzają się błędy. Końcówka kampanii będzie decydująca>>

Palikot przekonuje jednak, że nawet w tym sondażu jego partia jest niedoszacowana. - Poparcie dla Ruchu Palikota lawinowo rośnie. Gdyby wybory odbyły się dziś, jestem przekonany, że osiągnęlibyśmy wynik powyżej 10 proc., w granicach 12-14 proc. - mówi Palikot. Pytany, o to, co powiedziałby swoim konkurentowi i liderowi Grzegorzowi Napieralskiegmu, odpowiedział: "Goodbye Lenin".

Janusz Palikot miał dziś więcej powodów do zadowolenia. Poparcia udzielił mu Andrzej Olechowski. Polityk i były kandydat na prezydenta wystąpił na konferencji razem z Donaldem Tuskiem. - Bardzo chciałbym, żeby Donald Tusk był premierem przez kolejną kadencję - powiedział. i dodał: - Bardzo życzę Januszowi Palikotowi, by znalazł się w Sejmie - powiedział Olechowski. - Wówczas część Polaków, która dziś nie czuje się reprezentowana politycznie, znalazłaby swoją reprezentację - niewątpliwie w koalicji z Platformą Obywatelską, a nie w koalicji z PiSem. W podobnym duchu wypowiadał się wcześniej Lech Wałęsa.

Trendy sondażowe, wyniki różnych ośrodków - można śledzić na naszym serwisie wyborczym>>

Olechowski popiera Tuska, Karolak też

Czytaj komentarze wyborcze Lisa, Terlikowskiego i Żakowskiego na TOKFM.pl >>

TOK FM PREMIUM