Rokita poparł kandydatkę PiS

Jan Rokita - w przeszłości jeden z liderów Platformy Obywatelskiej - udzielił poparcia kandydującej z list PiS Zuzannie Kurtyce - wdowie po Januszu Kurtyce, szefie IPN, który zginął w katastrofie smoleńskiej. - Nieustannie czekam na jakąś odnowę i naprawę tak kiepskiej obecnie polskiej polityki - napisał Rokita.

Rokita wycofał się z polityki przed wyborami w 2007 roku, gdy nieoczekiwanie jego żona została doradcą Lecha Kaczyńskiego (Nelly Rokita była ostatnio posłanką PiS). Teraz postanowił poprzeć Zuzannę Kurtykę - lekarkę, która wielokrotnie krytykowała rolę państwa w wyjaśnieniu katastrofy smoleńskiej. - Jako Polka nie będę uczestniczyć w uroczystościach państwowych - mówiła przed pierwszą rocznicą tragedii.

Kandydatka PiS zamieściła list z poparciem Rokity na swojej stronie internetowej. "Droga Pani Doktor. Z całego serca życzę Pani zwycięstwa wyborczego w Krakowie! To życzenie jest bardzo osobiste i bardzo prywatne. Od dawna nie jestem uczestnikiem polityki, a partyjne emocje zwolenników PiS i PO są mi kompletnie obce. Ale tym bardziej nieustannie czekam na jakąś odnowę i naprawę tak kiepskiej obecnie polskiej polityki. W osobie Pani Doktor widzę pewną nadzieję. W Pani godnej i roztropnej postawie w trudnych ostatnich miesiącach. Ale pragnąłbym też bardzo, aby Pani obecność w polityce utrwaliła pamięć o śp.Januszu - Pani wybitnym Mężu, a moim serdecznym Przyjacielu." - napisał Rokita.

To już kolejny raz, gdy niedoszły "premier z Krakowa" poparł kandydata PiS. W 2006 roku Rokita wsparł Ryszarda Terleckiego w wyborach na prezydenta Krakowa.

W poniedziałek wydawcą serwisu wyborczego będzie blogerka Kataryna >>

TOK FM PREMIUM