Wybory 2011. Sondaż SMG/KRC dla Gazeta.pl: Palikot coraz silniejszy, PO minimalnie przed PiS

Według najnowszego sondażu Millward Brown SMG/KRC* dla portalu Gazeta.pl w Sejmie znalazłoby się pięć partii. Poparcie dla dwóch głównych partii - PO i PiS - spadło o kilka punktów procentowych w porównaniu z sondażem sprzed tygodnia.

Gdyby wybory odbyły się w weekend 1-2 października wygrałaby je Platforma Obywatelska z poparciem 32 proc. To spory spadek w porównaniu do poprzedniego sondażu SMG/KRC, w którym poparcie dla PO zadeklarowało 36 proc. badanych.

Spadło także poparcie dla PiS - poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego zadeklarowało 29 proc. badanych. Tydzień wcześniej było to 32 proc.

Palikot tuż za SLD

Wynik udało się nieznacznie poprawić SLD - obecnie chce na niego głosować 10 proc. wyborców, podczas gdy w poprzednim sondażu było to 8 proc.

Sojuszowi po piętach depcze partia Janusza Palikota - poparcie dla niej deklaruje 8 proc. badanych. W poprzednim sondażu na Ruch Palikota chciało głosować 7 proc. wyborców. To już kolejny sondaż, który pokazuje rosnące poparcie dla Ruchu Palikota.

Politolog: Palikot nawet mnie zaskoczył. Dostanie minimum 8 proc.

Poparcie dla PSL wciąż balansuje na granicy progu wyborczego z wynikiem 5 proc. Na tym samym poziomie utrzymywało się w dwóch poprzednich sondażach SMG/KRC. Do Sejmu nie dostałaby się Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke (3 proc. poparcia) ani PJN (2 proc. poparcia).

*Sondaż CATI EXPRESS z 1-2/10/2011 zrealizowany przez MillwardBrown SMG/KRC, próba ogólnopolska telefonów stacjonarnych i komórkowych, reprezentatywna 18+, N=1000 szczegóły metodologii na www.wybory.smgkrc.pl

W poniedziałek wydawcą serwisu wyborczego będzie blogerka Kataryna >>

TOK FM PREMIUM