PJN kontra sztab PO. Sąd oddalił wniosek

Sąd Okręgowy oddalił wniosek złożony przez PJN w trybie wyborczym przeciwko premierowi Donaldowi Tuskowi i komitetowi wyborczemu Platformy Obywatelskiej. Sprawa dotyczyła wypowiedzi szefa rządu: - Każdy kto przychodzi dzisiaj do wyborców i mówi - dajcie nam władzę, a my obniżymy podatki - kłamie.

Reprezentująca premiera radca prawny Elżbieta Kosińska - Kozak zapewniała, że wypowiedź Donalda Tuska w żadnym miejscu nie odnosiła się konkretnie do PJN-u. Obrońcy zwrócili też uwagę na fakt, że jeżeli ktoś występuje ze sprawą o ochronę dóbr osobistych, to dane zdarzenie musi się odnosić do konkretnego podmiotu. Dodają, że we wniosku złożonym przez Polska Jest Najważniejsza, strona domagała się przeprosin dla szefa sztabu wyborczego PJN Tomasza Dudzińskiego i polityków tej partii nie wymienionych z nazwiska.

Tomasz Dudziński stał na stanowisku, że osób mających inny pomysł na prowadzenie polityki fiskalnej w Polsce nie można nazywać kłamcami. Podtrzymał swoją opinię, że premier mówiąc o każdym kto oferuje obniżenie podatków miał na myśli polityków PJN. Zwracał też uwagę, że już po złożeniu przez Polska Jest Najważniejsza wniosku do sądu, Donald Tusk w żadnym momencie nie zanegował, że jego wcześniejsze słowa nie były skierowane do polityków tej partii.

Tomasz Misiak zaprasza wyborców na kawę i do autobusu. Z aniołkami w tle [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM