Andżelika Borys popiera Longina Komołowskiego

Szefowa Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys przyjechała dzisiaj do Szczecina, spotkała się z młodzieżą, ale także z dziennikarzami, by powiedzieć, że popiera kandydata do Senatu Longina Komołowskiego.

Borys podkreśla, że nie wskazuje konkretnej partii politycznej, a ludzi - za ich czyny. - Tak, to jest udział w jakiejś kampanii, ale generalnie wspieram ludzi - mówiła, dodając, że sama nie może głosować ponieważ ma jedynie białoruski paszport.

Do Szczecina przyjechała poprzeć Longina Komołowskiego, posła niezrzeszonego, kandydata na senatora popieranego również m.in. przez "Solidarność". - Jeżeli mogę, a mam coś do powiedzenia, to po prostu moim obowiązkiem jest wesprzeć ludzi porządnych - przekonywała Andżelika Borys. Sęk w tym, że o Komołowskim powiedziała niewiele, jedynie że od roku jest prezesem stowarzyszenia Wspólnota Polska, z którym dobrze jej się współpracuje.

Komołowski także nie był zbyt wylewny. - Jako, że czasami są podnoszone te elementy mojej leniwości, braku pracy, więc chciałem tutaj pokazać, gdzie społecznie lokuje się moja aktywność - skwitował kandydat na senatora.

Konferencja prasowa Angeliki Borys i kandydata do Senatu odbyła się w liceum katolickim, tuż po spotkaniu z młodzieżą, podczas którego, jak oboje zapewniali, powstrzymali się od agitacji.

TOK FM PREMIUM