Wybory 2011. Tusk dla "GW": Wygra Platforma

- Wygra Platforma Obywatelska - zapowiada Donald Tusk. - Przez ostatnie cztery lata mieliśmy wybory parlamentarne, europejskie, samorządowe i prezydenckie. I za każdym razem (...) prezes Kaczyński ogłaszał, że w jego sondażach PiS wygrywa, a następnie w samych wyborach jego partia przegrywała - mówi w wywiadzie szef rządu.

Tusk chce kontynuacji koalicji z PSL. I nie wyobraża sobie rządu z Palikotem i Napieralskim. - Taki rząd nie miałby najmniejszego sensu. Nie pozwolę na to, żeby urządzać w rządzie kabaret albo miejsce nieustannych happeningów - mówi. A koalicja z SLD i Napieralskim? - To, co Napieralski i Palikot proponują w swoich programach, jest oderwane od rzeczywistości. Dziwię się, że ktoś może to brać serio. Obaj mają ogromne apetyty na władzę, jeśli ich nie poskromią, do każdej koalicji będą wprowadzać chaos i rywalizację - mówi Tusk.

Premier namawia zwolenników obu partii, by poparli Platformie: - Gdybym był zwolennikiem Palikota czy SLD, to poważnie zastanowiłbym się, czy nie głosować na Platformę. Bo akurat to, co najważniejsze dla Palikota i dla Napieralskiego, jest przez nas spokojnie realizowane. Oni głośno krzyczą o zagrożeniu PiS, ale to my skutecznie zabezpieczamy przed PiS. I tylko my jesteśmy w stanie to robić. Powtórzę, rozproszenie głosów wzmocni Jarosława. To my mamy siłę, by przeciwstawić się PiS, a nie Palikot i Napieralski. My, dzięki naszej sile, powoli posuwamy polskie sprawy do przodu i blokujemy najbardziej szalone pomysły.

Cały wywiad z Donaldem Tuskiem w "Gazecie Wyborczej" .

Wielki sondaż wyborczy Gazeta.pl. Zagłosuj na Facebooku >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM