PiS: Niech ten redaktor nie robi tendencyjnych materiałów

Jarosław Kaczyński nie wycofał się ze słów o ?niemieckiej redakcji? reportera TVN. Do krytycznego głosu prezesa PiS dołączył Adam Hofman, który zaapelował do TVN, by dziennikarz nie robił w kampanii tendencyjnych materiałów o Prawie i Sprawiedliwości.

Od rana dziennikarze pytają Jarosława Kaczyńskiego o jego ocenę Angeli Merkel. Wszystko przez fragment w książce prezesa, według którego wybór kanclerz Niemiec nie był "wynikiem czystego zbiegu okoliczności". A czego zatem? Gdy podczas konferencji w Łódzkiem zapytał o to Jakub Sobieniowski z TVN - usłyszał ostrą odpowiedź Kaczyńskiego: - Z jakiej pan jest redakcji: polskiej czy niemieckiej?

"Nie zamierzam do tego wracać"

Na konferencji w Warszawie Jarosław Kaczyński znów był pytany o Angelę Merkel. Tym razem przez dziennikarza Polskiej Agencji Prasowej: - Panie redaktorze. Ja na ten temat mówiłem u redaktora Lisa i nie zamierzam do tego w tej chwili wracać. Dziwię się tylko, że ta sprawa jest tak straszliwie interesująca dla polskich dziennikarzy - mówił prezes PiS.

Niech redaktor Sobieniowski nie pracuje w Faktach

Wtedy włączył się do dyskusji Adam Hofman: - Czuję się w obowiązku jako rzecznik prasowy wyrazić swoją ocenę. Pan redaktor Sobieniowski w skrajnie negatywnych, manipulacyjnych materiałach w "Faktach" naprawdę nie spełnia standardów obiektywności.

 

Jego ulubionym sportem okazało się szukanie dziury w całym, zamiast rzeczami najważniejszymi zajmował się tym, jaki aktor gra w jakiej reklamówce. Wszystkie w negatywnym kontekście dotyczyły PiS.

 

Apeluję do właścicieli TVN - do spółki ITI, która przechodzi proces sprzedaży, by na te ostatnie dni kampanii pan redaktor Sobieniowski nie pracował w "Faktach", nie robił tendencyjnych materiałów o PiS, bo rzetelność debaty na tym traci.

Hofman: TVN niewiarygodna

Hofman zacytował też wyniki "badań zamówionych przez PiS i robionych przez dużą firmę badawczą", z której rzekomo korzysta też TVN, wg których TVN i TVN24 jest najmniej wiarygodną stacją i najbardziej sprzyjającą koalicji PO-PSL. - Mówię to z troską o tę stację - dodaje.

"Państwo udzieliliście komentarza, jakiego udzieliliście"

Swojego kolegi broniła Magda Belka z TVN24: - Dziękujemy za rady. Mój redakcyjny kolega Jakub Sobieniowski jest bardzo rzetelnym dziennikarzem. W swoich materiałach zawsze pyta Państwa o komentarz. Także dziś, kiedy pytał o Angelę Merkel. Państwo udzieliliście komentarza, jakiego udzieliliście.

. Wybory 2011 [NA ŻYWO]. Temat dnia: PSL. Program, opinie, ciekawostki >>

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM