Brudziński: Kaczyńskiemu nie puszczają nerwy

O tym że politycy nie powinni łasić się do dziennikarzy, że Jarosławowi Kaczyńskiemu nie puszczają nerwy i kogo szanują w Europie - mówił w radiu RMF FM Joachim Brudziński przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS.

Brudziński: Polityka nie polega na łaszeniu się do dziennikarzy; źródło: Interia.tv Brudziński zapewniał, że wtorkowe żądanie prezesa PiS, żeby stacja TVN odsunęła od robienia materiałów wyborczych "nieprofesjonalnego" dziennikarza oraz to że Kaczyński próbuje dzielić polskie media , to nie objaw "tego, że puszczają mu nerwy na ostatniej prostej kampanii", ale to "elementarny element żądania obiektywizmu". - Poważna polityka nie może polegać na tym, że zawsze i w każdej sytuacji politycy będą się łasić do dziennikarzy - powiedział Brudziński.

"Merkel z Putinem realizują swoje interesy"

Komentował też zdanie z książki Jarosława Kaczyńskiego "Polska naszych marzeń", w którym prezes PiS napisał, że "nie sądzi, żeby kanclerstwo Merkel było czystym zbiegiem okoliczności". Brudziński mówił, że "dla każdego średnio rozgarniętego to oczywista oczywistość, co prezes miał na myśli".

- Poprzednik Merkel, Schroeder mówił, że Polska powinna być państwem drugiej kategorii, a dziś jest czołowym biznesmenem w konsorcjum Nord Stream, które ponad naszymi głowami buduje Merkel z Putinem - tłumaczył słowa prezesa PiS Brudziński.

"Szanują tych, co sami się szanują"

Przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości zapewniał jednak, że jeżeli Jarosław Kaczyński zostanie premierem, to świetnie porozumie się z kanclerz Angelą Merkel. Bo "w Europie chcą szanować polityków, którzy sami siebie szanują". - Jak przyglądam się działaniom Donalda Tuska i Sikorskiego to widzę, że mają łokcie bardzo blisko siebie i za bardzo się nimi rozpychać się nie potrafią - przekonywał Brudziński.

Krytykował działania min. Radosława Sikorskiego w sprawie gazociągu północnego. - Zadaję otwarte pytanie: Panie ministrze Sikorski, co ma pan na piśmie od pani kanclerz Merkel w sprawie Nord Streamu? Czy ma pan na piśmie, że ten gazociąg zostanie zakręcony? Że tłocznia gazu zostanie zakręcona? I zakopie ją pani Angela Merkel? - pytał Brudziński.

Wybory 2011 [NA ŻYWO]. Temat dnia: prawica vs lewica vs centrum >>

TOK FM PREMIUM