"Economist" o Ługowskiej: "Łamała serce Kuźniarowi"

"Ekspercko radzi sobie z protekcjonalnym prowadzącym, w trakcie prawdopodobnie łamiąc mu serce" - tak o Sylwii Ługowskiej, kandydatce PiS w niedzielnych wyborach pisze tygodnik "The Economist". Gazeta jednak nie rozpływa się w zachwycie nad "aniołkiem" prezesa Kaczyńskiego - wytyka mu wpadkę z pozowaniem na plakacie partii z kontrowersyjną książką "Obóz świętych".

Aniołki Prezesa jak reklama odzieży. "Kto się na to łapie? Tanie chwyty!"

 

Tygodnik "The Economist" opublikował na swojej stronie internetowej krótką sylwetkę kandydatki Prawa i Sprawiedliwości Sylwii Ługowskiej. Sylwetkę, a dokładniej wpadkę, którą zaliczyła pojawiając się na plakacie promującym partię.

Gazeta zwraca uwagę, że młoda i elokwentna Ługowska, określana mianem "miss PiS", pomogła wizerunkowo partii Kaczyńskiego - dzięki niej ugrupowanie przestało być kojarzone ze "sztywniactwem". Na poparcie swojej tezy, "The Economist" umieszcza nagranie z wywiadem Ługowskiej udzielonym stacji TVN24. Tygodnik jej rozmowę z Jarosławem Kuźniarem komentuje: "ekspercko radzi sobie z protekcjonalnym prowadzącym, w trakcie prawdopodobnie łamiąc mu serce".

"Wpadka"

Ale oprócz pozytywnej opinii o roli Ługowskiej w Prawie i Sprawiedliwości, gazeta zwraca uwagę na opisaną przez polskie media wpadkę kandydatki - na plakacie reklamującym PiS Ługowska trzyma w rękach książkę "Obóz świętych". Książkę opublikowaną w 1975 roku przez Jeana Raspaila, w której autor opisuje "inwazję na Francję hord ciemnoskórych uchodźców".

"The Economist" przytacza opinię o książce opublikowaną przez "Time": "choleryczna tyrada, niewarta chwili zastanowienia". Zdaniem tygodnika właśnie to pozowane zdjęcie Sylwii Ługowskiej rujnuje jej wizerunek. "Jej partia była oskarżana, czasami niesłucznie, o prawicowy fanatyzm. To działanie nie jest metodą na przeciwstawienie się tym oskarżeniom" - podsumowuje gazeta.

Czytaj komentarze wyborcze Lisa, Terlikowskiego i Żakowskiego na TOKFM.pl >>

DOSTĘP PREMIUM