Zobacz, jak nakręca się frekwencję wyborczą

Głos nie jedno ma imię. Właśnie dlatego film "Głos" wygrał konkurs "Nie bądź ofiarą losu! Głosuj!". Akcja ma zachęcić do pójścia na wybory 9 października. Zobacz filmy laureatów konkursu, któremu patronował prezydent Bronisław Komorowski.

Zwycięzcą konkursu został film "Głos" autorstwa ARTSKIEGO . Zdaniem jury: wieloznaczność słowa "głos" wykorzystana w tym filmie wyborczym przyniosła zaskakująco zabawny efekt dzięki zastosowanym prostym środkom wyrazu: czerwono-białym barwom, ujęciu z góry, skośnemu, przywodzącemu na myśl urnę wyborczą, ułożeniu kolorów. Jak zaznaczyło jury - dla widza nie znającego kontekstu konkursowego film może być zaskakujący.

Nie bądź ofiarą losu! Głosuj! Zobacz spoty

W sumie do konkursu zostały zgłoszone 74 filmy wybrało pięć nominowanych do głównej nagrody.

- Mieliśmy problem z wyborem pięciu filmów, które otrzymają nominację. Dlatego jury zdecydowało się dodatkowo przyznać wyróżnienia kolejnym pięciu filmom . Jesteśmy bardzo zadowoleni z poziomu i ilości zgromadzonych prac. W rekordowo krótkim konkursie, trwającym 2 tygodnie, zgromadzona została pula aż 74 filmów zachęcających do udziału w wyborach. To bardzo dobry wynik pokazujący, że problem niskiej frekwencji nie jest obojętny młodym twórcom. - Mówi Michał Slezkin, prezes MillionYou i juror w konkursie.

Najlepsze filmy zostaną umieszczone na stronie internetowej Prezydenta RP oraz będą mogły zostać wykorzystane w mediach jako materiał promujący uczestnictwo w wyborach. Zobacz, co jurorzy sądzą o wyróżnionych filmach.

Barwy kampanii. Wybory 2011 na zdjęciach

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM