Wybory 2011. Kobiety wolą Tuska, a mężczyźni Palikota?

Aż 63,1 proc. wyborców Ruchu Palikota to mężczyźni. Za to aż 54,9 proc. wyborców PO to kobiety - wynika z danych TNS OBOP dla TVN24 i TVP. Wśród wszystkich głosujących ten trend się potwierdza - 42,4 proc. wszystkich wyborców płci pięknej zagłosowało na PO. Tylko 7,3 proc. kobiet oddało głos na formację Palikota.

Janusz Palikot nie jest idolem polskich kobiet. Według danych TNS OBOP dla TVN24 i TVP wśród wszystkich wyborców były poseł PO zyskał poparcie zaledwie 7,3 proc. pań. Za to aż 42,4 proc. Polek, które uczestniczyły w głosowaniu, oddało swój głos na Platformę Obywatelską. W przypadku mężczyzn ta różnica jest mniejsza - 36,5 proc. z nich poparło PO, a 13 proc. - Ruch Palikota

embed

Kobiety nie lubią Palikota?

Znacznie większe różnice widać w zaprezentowanych przez TNS OBOP statystykach dotyczących wyborców poszczególnych partii. W grupie wyborców Platformy Obywatelskiej aż 54 proc. to kobiety. Rozkład wyborców Ruchu Palikota ze względu na płeć przedstawia się zupełnie inaczej. Wśród wyborców Ruchu wyraźnie widoczna jest przewaga mężczyzn - aż 63 proc. tych, którzy oddali głos na Palikota i jego partię to panowie. Tylko 36,9 proc. wyborców stronnictwa Palikota to płeć piękna.

Na podstawie wstępnych wyników wyborów zaprezentowanych przez TNS OBOP widać jasny podział: większość Polek, które poszły do wyborów, poparła Platformę Obywatelską. W skali kraju nie widać też wielkiej różnicy między kobietami a mężczyznami, jeżeli chodzi o rozkład poparcia dla obu partii, choć w porównaniu z kobietami mniej wyborców płci męskiej poparło PO - 36,5 proc. w stosunku do 42,4 proc., a zdecydowanie więcej panów niż pań - 13 proc. w stosunku do 7,3 proc. - oddało głos na ugrupowanie Janusza Palikota.

Trzecia siła w Sejmie. Wielka radość w sztabie Palikota >>