PO szykuje się do koalicji z PSL. Halicki liczy na wsparcie "rozsądnych ludzi" z prawa i lewa

Sondażowe wyniki dają bezpieczną większość dotychczasowej koalicji PO-PSL. Ale jak mówi Andrzej Halicki, z rozmowami koalicyjnymi partie czekają, do opublikowania oficjalnych wyników wyborów. - PSL to partner sprawdzony. Uzupełniamy się - komplementował ludowców Halicki. Polityk przyznał też, że liczy na wsparcie ze strony posłów innych klubów. I konsekwentnie odmawiał odpowiedzi na pytanie o rekonstrukcję rządu.

Ponad 190 mandatów dla PO. Wyniki z 64 proc. obwodów.

Andrzej Halicki podkreślał, że o decyzje personalne są wyłącznie w gestii Donalda Tuska. - Teraz ruch należy do prezydenta. Jeżeli da szansę premierowi Tuskowi na sformowania rządu, to decyzja należy do niego - mówił w Poranku Radia TOK FM. Choć przyznał, że "rekonstrukcja rządu będzie miała miejsce, i to głęboka rekonstrukcja".

"Jeżeli chodzi o PSL - partner sprawdzony"

Nazwisk nie znamy, ale wiemy w jaką koalicję celuje Platforma Obywatelska. Sondażowe wyniki dają bezpieczną większość dotychczas rządzącym: PO i PSL. I Halicki nie widzi żadnych powodów do zmiany koalicjanta. - To partner sprawdzony. Uzupełniamy się - mówił, i przypominał współpracę Platformy z ludowcami w samorządach i PE.

Dla Palikota: nie

Zaraz po podaniu sondażowych wyników prof. Magdalena Środa, w felietonie dla Tokfm.pl, napisała, że jeśli Platforma nie dogada się z Ruchem Palikota, to może być "ostatnia kadencja tej partii i duży krok wstecz wobec wyzwań nowoczesności".

Andrzej Halicki nie zgadza się z taką opinią. - Nie wyobrażam sobie współpracy z Januszem Palikotem, czy Ruchem Palikota - stwierdził kategorycznie. I dodał. - Ja i wielu wyborców cenię sobie przewidywalność. Jeśli pani prof. Środa uważa, że Ruch Palikota jest przewidywalny, to gratuluję.

Polityk PO przyznał też, że nie spodobała mu się spektakularna przysięga, jaką w niedzielę po 21, złożył Palikot i jego sympatycy. - Skojarzenia mam nie najlepsze, sekciarskie. Zapachniało mi nie najsympatyczniej. Zobaczymy, jak będzie z tym nowym klubem - powiedział gość Poranka Radia TOK FM.

Zwycięstwo i euforia. Takiego Tuska nie widzieliście >>

 

Jaka koalicja? Jakie możliwości PO [INFOGRAFIKA]>>

 

Zwycięstwa nie było. Smutek w sztabie PiS >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM