Wyniki wyborów. Napieralski poległ w Szczecinie. Triumf Arłukowicza

Nie koniec złych wieści dla Grzegorza Napieralskiego. W Szczecinie doznał dotkliwej porażki nie tylko z Bartoszem Arłukowiczem, ale i z Joachimem Brudzińskim, nieznacznie wyprzedzając tylko kandydata Ruchu Janusza Palikota. Do Sejmu może go promować tylko wynik SLD w okręgu.

Arłukowicz: Sztab PiS schował Jarosława Kaczyńskiego, ale ten nie wytrzymał w ukryciu

Grzegorz Napieralski, jeszcze szef SLD, zdobył w Szczecinie po przeliczeniu 3/4 głosów 5,8 proc. poparcia. Bank rozbił za to związany do niedawna z Lewicą Bartosz Arłukowicz. Reprezentujący obecnie Platformę polityk zdobył jak dotychczas 31,4 proc. głosów. Głosowało na niego 53,5 tys. obywateli. Dla przykładu na Napieralskiego zaledwie 10 tys.

Napieralskiego wyprzedził także Joachim Brudziński z Prawa i Sprawiedliwości, który zainkasował blisko 12 proc. poparcie (20,3 tys. głosów).

Do lidera PiS zbliżył się także kandydat Ruchu Palikota Andrzej Piątek, który zdobył 4,2 proc. głosów (7,2 tys. głosujących).

Sam SLD osiągnął wynik gorszy od Ruchu Palikota, w którym startowały szerzej nieznane opinii publicznej osoby - odpowiednio 10,86 proc. i 11,75 proc.

Mimo zajęcia dopiero trzeciego miejsca Grzegorz Napieralski może dostać się do Sejmu, gdyż jego partia zdobyła 10 proc. głosów. Zdecydują o tym skomplikowane obliczenia.

Wybory 2011: Napieralski - Byliśmy atakowani ze wszystkich stron

Zwycięstwo i euforia. Takiego Tuska nie widzieliście >>

 

Zwycięstwa nie było. Smutek w sztabie PiS >>

 

Trzecia siła w Sejmie. Wielka radość w sztabie Palikota >>

 

Klęska. Miny polityków SLD mówią wszystko >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM