Wyniki wyborów. Koniec ery Tuska i transseksualista wicemarszałkiem Sejmu, czyli wybory w prawicowych serwisach

Lektura niektórych prawicowych portali może rozbawić, bo jak inaczej nazwać grzmiący tytuł "Gazety Polskiej Codziennie" - "Koniec ery Tuska"? Po kolejnych przegranych wyborach przez PiS, poza portalem salon24.pl, nie ma też ostrych głosów do odstawienia na boczny tor Jarosława Kaczyńskiego. Wpolityce.pl straszy czytelników jeszcze większą arogancją władzy i transseksualistą na stanowisku wicemarszałka Sejmu - tak prawicowe portale przywitały wynik wyborów.

Trudno powiedzieć na podstawie czego pisali swój czołówkowy artykuł redaktorzy "Gazety Polskiej Codziennie". Pierwszą stronę zdobi ostry czerwony tytuł "Koniec ery Tuska" - "Pierwsze wyniki wskazują, że różnica między PiS, a PO jest zbyt mała, by wiedzieć, kto ostatecznie wygrał wybory. Donald Tusk może mieć ogromny problem z utrzymaniem funkcji premiera. Prawdopodbnie PO i PSL nie będą w stanie utworzyć samodzielnie koalicji rządowej".

PO i Palikot wygrali w Chinach

Portal niezalezna.pl otwiera tekst o głosowaniu w Chinach: " Polacy głosujący w Chinach najwięcej głosów oddali na PO (264), na drugim miejscu uplasował się Ruch Palikota (69), a PiS uzyskało 50 głosów - wynika z oficjalnych danych zebranych przez PAP w komisjach wyborczych na terenie Chin."

Więcej arogancji władzy

Poniedziałkowy poranek w portalu Michała Karnowskiego wpolityce.pl otwiera wywiad ze Sławomirem Nowakiem. Czytelnicy do końca wierzyli, że różnica między PO, a PiS będzie niewielka. Takie wyniki prezentuje sondaż na stronie wpolityce.pl. Spokojny ton kończy się w wywiadzie z publicystą "Rzeczpospolitej" Piotrem Semką, który straszy:

"Będziemy mieli do czynienia z władzą arogancką, która już i teraz jest daleko posunięta. Jeżeli założymy, a ja zakładam, że Palikot będzie ukrytym sojusznikiem PO, to może powstać większość konstytucyjna. To będzie układ uszczelniało, zwiększało jego arogancję i spychało obóz rządzący na lewo." Portal tytułem straszy też, że transseksualista może zostać wicemarszałkiem Sejmu.

Jarek nic się nie stało!

Choć Kaczyński przegrał kolejne wybory w portalu Karnowskiego politycy PiS delikatnie wypowiadają się o ewentualnych czystkach w partii. Chcą dać Kaczyńskiemu jeszcze jedną szansę: "Politycy PiS zgromadzeni na wieczorze wyborczym tej partii podkreślali w rozmowach z dziennikarzami, że mimo kolejnych przegranych przez PiS wyborów, nie ma mowy o zmianie lidera partii. Politycy PiS nie krytykowali strategii wyborczej swojej partii. Przeważały głosy mówiące o tym, że za kilka miesięcy Polacy zdadzą sobie sprawę, że to PiS miało rację w swojej diagnozie rzeczywistości.". Podobnie przywitali wyniki wyborów pomorscy posłowie PO, którzy zaśpiewali Kaczyńskiemu kibolską przyśpiewkę: "Jarek nic się nie stało!"

Donald "Nic nie mogę" Tusk wygrał wybory

Portal Igora Jankiego Salon24 jest bardziej stonowany. Na czole tekst Antoniego Dudka, który dostrzega historyczną chwilę powtórnego zwycięstwa Donalda Tuska i PO. Witryna publikuje też ostry list otwarty do Jarosława Kaczyńskiego: "Znowu pan przegrał, pana retoryka, pana propozycja, pana wizja Polski okazała się dla wyborców mniej atrakcyjna niż propozycja konkurencji, tej najbardziej znienawidzonej i zohydzonej przez kwestie smoleńskie Platformy Obywatelskiej. Niestety donaldnicniemogetusk.pl okazał się skuteczniejszym politykiem niż pan, to on rządzi, to on będzie rządził. Szkoda, że mu pan nie pogratulował, co z pewnością otworzyłoby nowy klimat w dialogu narodowym, ale na całe szczęście uznał pan wynik."

. List kończy rozpaczliwe zdanie, że to właśnie Kaczyński jest główną przeszkodą w wygraniu wyborów!

Korwin-Mikke wiecznie żywy!

Choć Nowa Prawica Janusza Korwina-Mikkego zyskała jedynie 1 proc. poparcia jej lider nie reaci dobrego humoru: "Wygląda na to, że mamy 1% poparcia. Obiektywnie: nawet nieźle. Nie było nas w ani jednej debacie w żadnej TV - to skąd normalny człowiek miał wiedzieć, że startujemy? W największych miastach: Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Olsztyn, Opole, Poznań, Radom, Słupsk, Warszawa, połowa miast na Śląsku - w ogóle nie można było na nas zagłosować - a przecież wiadomo, że jesteśmy partią "miejską", po wsiach uzyskującą 0,1% głosów."

Jaka koalicja? Jakie możliwości PO [IKONOGRAFIKA]>>

TOK FM PREMIUM