Wyniki wyborów. Lista posłów. Zobacz, kto wszedł do Sejmu

Przedstawiamy pełną listę posłów, którzy zasiądą w nowym Sejmie. Najdłużej trwało sumowanie głosów w najliczniejszym okręgu: Warszawa I, do której zlicza się też głosy z zagranicy. W Sejmie zasiądą ostatecznie posłowie pięciu partii: Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości, Ruchu Palikota, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Przeczytaj: Wyniki wyborów. Sprawdź, kto wejdzie do Senatu >>

POSŁOWIE PLATFORMY OBYWATELSKIEJ

Okręg białostocki:

 

1. Barbara Kudrycka - 41 047

 

2. Robert Tyszkiewicz - 10 465

 

3. Damian Raczkowski - 10 271

 

4. Bożena Kamińska - 10 019

 

5. Jacek Żalek - 8 103

Okręg bielski:

 

1. Mirosława Nykiel - 43 329

 

2. Sławomir Kowalski - 13 389

 

3. Czesław Gluza - 13 334

 

4. Małgorzata Pępek - 12 723

 

5. Aleksandra Trybuś - 10 061

Okręg bydgoski:

 

1. Radosław Sikorski - 91 719

 

2.Krzysztof Brejza - 12 598

 

3. Teresa Piotrowska - 10 009

 

4. Paweł Olszewski - 9 257

 

5. Jarosław Katulski - 5 872

 

6. Iwona Kozłowska - 4 668

Okręg chełmski:

 

1. Stanisław Żmijan - 14 202

 

2. Mariusz Grad - 9 962

 

3. Grzegorz Raniewicz - 7 907

Okręg częstochowski:

 

1. Halina Rozpondek - 23 722 głosów

 

2. Izabela Leszczyna - 18 737

 

3. Grzegorz Sztolcman - 8 926

Okręg elbląski:

 

1. Elżbieta Gelert - 15 901

 

2. Piotr Cieśliński - 15 547

 

3. Sławomir Rybicki - 13 644

 

4. Miron Sycz - 8 884

Okręg gdański:

 

1. Sławomir Nowak

 

2. Iwona Guzowska

 

3. Agnieszka Pomaska

 

4. Leszek Blanik - startował z ostatniego miejsca, zdobył ok. 14,5 tys. głosów

 

5. Sławomir Neumann

 

6.Jerzy Borowczak

 

7.Jerzy Kozdroń

 

8. Katarzyna Hall

Okręg gdyński:

 

1. Marek Biernacki - 66 019 głosów

 

2. Marek Konwiński- 18 548

 

3. Kazimierz Plocke - 18 452

 

4. Krystyna Kłosin - 16 187

 

5. Tadeusz Aziewicz - 14 013

 

6. Stanisław Lamczyk - 12 664

 

7. Jerzy Budnik - 8 546

 

8. Teresa Hoppe - 7 552

Okręg gliwicki:

 

1. Krystyna Szumilas - 42 200

 

2. Tomasz Głogowski - 15 649

 

3. Andrzej Gałażewski - 11 746

 

4. Jacek Brzezinka - 10 775

 

5. Borys Budka - 10 260

 

6. Jan Kaźmierczak - 8 155

Okręg kaliski:

 

1. Sebastian Witczak

 

2. Małgorzata Adamczak

 

3. Maciej Orzechowski

 

4. Wojciech Ziemniak

 

5. Łukasz Borowiak

 

Okręg katowicki:

 

1. Tomasz Tomczykiewicz - 57 323 głosów

 

2. Danuta Pietraszewska - 25 496

 

3. Marek Plura - 22 795

 

4. Elżbieta Pierzchała - 14 557

 

5. Ewa Kołodziej - 14 149

 

6. Marek Wójcik - 10 753

 

7. Jerzy Ziętek - 8 960

Okręg koniński:

 

1. Tomasz Nowak

 

2. Paweł Arndt

 

3. Krystyna Poślednia

Okręg koszaliński:

 

1. Stanisław Gawłowski

 

2. Marek Hok

 

3. Paweł Suski

 

4. Wiesław Suchowiejko

Okręg krośnieński:

 

1. Małgorzata Chomycz - 16 829

 

2. Piotr Tomański - 9 621

 

3. Marek Rząsa - 9 204

Okręg kielecki:

 

1. Marzena Okła-Drewnowicz - 32 953

 

2. Konstanty Miodowicz - 13 378

 

3. Artur Gierada - 10 745

 

4. Zbigniew Pacelt - 8 702

 

5. Lucjan Pietrzczyk - 5 826

Okręg Kraków I (nr 12), zw. chrzanowskim:

 

1. Paweł Graś

 

2. Tadeusz Arkit

 

3. Joanna Bobowska

 

4. Dorota Niedziela

Okręg Kraków II (nr 13):

 

1. Jarosław Gowin

 

2. Ireneusz Raś

 

3. Jerzy Fedorowicz

 

4. Katarzyna Matusik-Lipiec

 

5. Łukasz Gibała

 

6. Józef Lassota

 

7. Jagna Marczułajtis-Walczak

 

8. Lidia Gądek

Okręg legnicko-jeleniogórski:

 

1. Grzegorz Schetyna - 67 670

 

2. Ewa Drozd - 14 205

 

3. Zofia Czernow - 7 740

 

4. Robert Kropiwnicki - 6 029

 

5. Norbert Wojbarowski

Okręg lubelski:

 

1. Joanna Mucha - 45 568

 

2. Włodzimierz Karpiński - 16 498

 

3. Magdalena Gąsior-Marek - 14 676

 

4. Cezary Kucharski - 7 910

Okręg lubuski:

 

1. Bożena Bukiewicz - 38 017

 

2. Stefan Niesiołowski - 36 993

 

3. Krystyna Sibińska - 8 765

 

4. Witold Pahl - 7 235

 

5. Bożena Sławiak - 6 673

 

6. Waldemar Sługocki - 6 465

Okręg łódzki:

 

1. Krzysztof Kwiatkowski - minister sprawiedliwości

 

2. John Godson

 

3. Cezary Grabarczyk - minister infrastruktury

 

4. Iwona Śledzińska-Katarasińska

 

5. Małgorzata Niemczyk - była mistrzyni Europy w siatkówce

Okręg Nowy Sącz:

 

1. Andrzej Czerwiński

 

2. Marian Cycoń

 

3. Andrzej Gut-Mostowy

Okręg olsztyński:

 

1. Beata Bublewicz

 

2. Lidia Staroń

 

3. Janusz Cichoń

 

4. Andrzej Orzechowski

 

5. Paweł Papke

Okręg opolski:

 

1. Leszek Korzeniowski

 

2. Tadeusz Jarmuziewicz

 

3. Janina Okrągły

 

4. Andrzej Buła

 

5. Brygida Kolenda-Łabuś

 

6. Rajmund Miller

Okręg pilski:

 

1. Adam Szejnfeld

 

2. Jakub Rutnicki

 

3. Małgorzata Janyska

 

4. Killion Munyama

Okręg piotrkowski:

 

1. Elżbieta Radziszewska

 

2. Dorota Rutkowska

Okręg płocko-ciechanowski:

 

1. Julia Pitera

 

2. Mirosław Koźlakiewicz

 

3. Elżbieta Gapińska

Okręg poznański:

 

1. Waldy Dzikowski - 54 647

 

2. Rafał Grupiński - 40 510

 

3. Agnieszka Kozłowska-Rajewicz - 27 807

 

4. Bożena Szydłowska - 14 352

 

5. Arkady Radosław Fiedler - 17 467

 

6. Jacek Tomczak - 14 547

Okręg radomski:

 

1. Ewa Kopacz

 

2. Radosław Witkowski

 

3. Czesław Czechyra

Okręg rybnicki:

 

1. Joanna Kluzik-Rostkowska - 22 418 głosów

 

2. Marek Krząkała PO - 25 938

 

3. Henryk Siedlaczek - 20 019

 

4. Krzysztof Gadowski - 15 326

 

5. Ryszard Zawadzki - 10 108

Okręg rzeszowski:

 

1. Zbigniew Rynasiewicz - 27 510

 

2. Krystyna Skowrońska - 25 174

 

3. Mirosław Pluta - 12 812

 

4. Renata Butryn - 8 941

Okręg siedlecko-ostrołęcki:

 

1. Mroczek Czesław - 22 985

 

2. Kozaczyński Jacek - 6 804

 

3. Kania Andrzej - 5 212

Okręg sieradzki:

 

1. Andrzej Biernat

 

2. Agnieszka Hanajczyk

 

3. Cezary Tomczyk

 

4. Artur Dunin

Okręg sosnowiecki:

 

1. Wojciech Saługa - 26 368

 

2. Beata Małecka-Libera - 23 822

 

3. Piotr Van der Coghen - 12 171

 

4. Jarosław Pięta - 9 309

 

5. Anna Nemś - 9 086

Okręg szczeciński:

 

1. Bartosz Arłukowicz

 

2. Magdalena Kochan

 

3. Arkadiusz Litwiński

 

4. Konstanty Oświęcimski

 

5. Renata Zaremba

 

6. Zofia Ławrynowicz.

 

7. Ewa Żmuda Trzebiatowska

Okręg tarnowski:

 

1. Aleksander Grad

 

2. Robert Wardzała

 

3.Urszula Augustyn

Okręg toruńsko-włocławski:

 

1. Tomasz Lenz - 28 998

 

2. Antoni Mężydło - 17 077

 

3. Domicela Kopaczewska - 16 992

 

4. Janusz Dzięcioł - 13 907

 

5. Tomasz Szymański - 7 510

 

6. Marek Wojtkowski - 7 352

Okręg wałbrzyski:

 

1. Izabela Mrzygłocka - 31 697

 

2. Jakub Szulc - 17 230

 

3. Monika Wielichowska - 10 589

 

4. Tomasz Smolarz - 9 893

 

5. Agnieszka Kołacz-Leszczyńska - 6 762

Okręg Warszawa I (nr 19):

 

1. Donald Tusk - 375 tys.

 

2 Małgorzata Kidawa-Błońska - 45 tys.

 

3. Jacek Rostowski - 11 tys.

 

4. Joanna Fabisiak - 6,7 tys.

 

5. Święcicki Marcin - 6,2 tys.

 

6. Alicja Dąbrowska - 4,6 tys.

 

7. Roman Kosecki - 4,6 tys.

 

8. Michał Szczerba - 4,1 tys.

 

9. Ligia Krajewska - 3,6 tys.

 

10. Marcin Kierwiński - 3,6 tys.

 

11. Leszek Jastrzębski - 3,1 tys.

Okręg Warszawa II (nr 20), zw. podwarszawskim:

 

1. Dariusz Rosati - 58,6 tys.

 

2. Andrzej Halicki

 

3. Jadwiga Zakrzewska

 

4. Alicja Olechowska

 

5. Barbara Czaplicka

 

6. Zenon Durka

Okręg wrocławski:

 

1. Bogdan Zdrojewski

 

2. Ewa Wolak

 

3. Stanisław Huskowski

 

4. Jarosław Charłampowicz

 

5. Sławomir Piechota

 

6. Michał Jaros

 

7. Marek Łapiński

 

8. Maciej Zieliński

 

9. Roman Kaczor

POSŁOWIE PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI

Okręg białostocki:

 

1. Krzysztof Jurgiel - 35 763 głosów

 

2. Mariusz Kamiński - 22 675

 

3. Jarosław Zieliński - 21 015

 

4. Dariusz Piontkowski - 14 439

 

5. Lech Kołakowski - 13 502

 

6. Jacek Bogucki - 10 927

Okręg bielski:

 

1. Stanisław Szwed - 32 416

 

2. Stanisław Pięta - 12 708

 

3. Jacek Falfus - 11 391

Okręg bydgoski:

 

1. Kosma Złotowski - 21 602 głosów

 

2. Tomasz Latos - 20 308

 

3. Bartosz Kownacki - 7 735

Okręg chełmski:

 

1. Sławomir Zawiślak - 24 478

 

2. Beata Mazurek - 22 249

 

3. Adam Abramowicz - 12 708

 

4. Piotr Szeliga - 8 222

 

5. Jerzy Rębek - 7 503

Okręg częstochowski:

 

1. Jadwiga Wiśniewska - 34 491 głosów

 

2. Szymon Giżyński - 9 146

Okręg elbląski:

 

1. Leonard Krasulski - 12 790

 

2. Zbigniew Babalski - 7 217

Okręg gdański:

 

1. Anna Fotyga

 

2. Andrzej Jaworski

 

3. Maciej Łopiński

Okręg gdyński:

 

1. Janusz Śniadek - 24 167

 

2. Dorota Arciszewska-Mielewczyk - 16 715

 

3. Jolanta Szczypińska - 15 902

 

4. Jarosław Sellin - 9 670

Okręg gliwicki:

 

1 Jerzy Polaczek - 22 310

 

2. Piotr Pyzik - 12 039

Okręg kaliski:

 

1. Andrzej Dera

 

2. Jan Dziedziczak

 

3. Adam Rogacki

Okręg katowicki:

 

1. Wojciech Szarama - 27 541

 

2. Grzegorz Tobiszowski - 13 268

 

3. Maria Nowak - 10 820

Okręg kielecki:

 

1. Beata Kempa - 66 765 głosów

 

2. Jarosław Rusiecki - 7 337

 

3. Krzysztof Lipiec - 6 698

 

4. Maria Zuba - 5 892

 

5. Andrzej Bętkowski - 4 533

 

6. Tomasz Kaczmarek - 4 141

Okręg koniński:

 

1. Adam Hofman

 

2. Zbigniew Dolata

 

3. Witold Czarnecki

Okręg koszaliński:

 

1. Czesław Hoc

 

2. Stefan Strzałkowski

Okręg Kraków I (nr 12), zw. chrzanowskim:

 

1. Beata Szydło

 

2. Marek Łatas

 

3. Marek Polak

 

4. Krzysztof Szczerski

Okręg Kraków II (nr 13):

 

1. Andrzej Duda

 

2. Ryszard Terlecki

 

3. Andrzej Adamczyk

 

4. Barbara Bubula

 

5. Jacek Osuch

Okręg krośnieński:

 

1. Marek Kuchciński 23 128

 

2. Bogdan Rzońca 15 623

 

3. Mieczysław Golba 12 332

 

4. Stanisław Piotrowicz 12 325

 

5. Kazimierz Ziobro 8 234

 

6. Piotr Babinetz 7 239

Okręg legnicko-jeleniogórski:

 

1. Adam Lipiński - 25 523

 

2. Marzena Machałak - 11 812

 

3. Elżbieta Witek - 9 381

 

4. Jan Zubowski - 6 800

Okręg lubelski:

 

1. Elżbieta Kruk - 30 048

 

2. Lech Sprawka - 23 848

 

3. Gabriela Masłowska - 17 777

 

4. Małgorzata Sadurska - 15 946

 

5. Krzysztof Michałkiewicz - 11 762

 

6. Jarosław Żaczek - 11 278

Okręg lubuski:

 

1. Elżbieta Rafalska - 14 812

 

2. Marek Ast - 12 598

 

3. Jerzy Materna - 12 868

Okręg łódzki:

 

1.Witold Waszczykowski - były minister spraw zagranicznych

 

2.Dariusz Barski - prokurator krajowy w stanie spoczynku

 

3.Jan Tomaszewski - były bramkarz reprezentacji Polski

Okręg Nowy Sącz:

 

1. Arkadiusz Mularczyk

 

2. Barbara Bartuś

 

3. Wiesław Janczyk

 

4. Edward Siarka

 

5. Andrzej Romanek

 

6. Anna Paluch

 

7. Piotr Naimski

Okręg olsztyński:

 

1. Jerzy Szmit

 

2. Iwona Arent

Okręg opolski:

 

1. Jerzy Żyżyński

 

2. Sławomir Kłosowski

 

3. Patryk Jaki

Okręg pilski:

 

1. Paweł Szałamacha

 

2. Maks Kraczkowski

Okręg piotrkowski:

 

1. Antoni Macierewicz

 

2. Robert Telus

 

3. Dariusz Seliga

 

4. Marcin Witko

Okręg płocko-ciechanowski:

 

1. Wojciech Jasiński

 

2. Marek Opioła

 

3. Robert Kołakowski

 

4. Maciej Małecki

Okręg poznański:

 

1.Tadeusz Dziuba - 28 508

 

2. Tomasz Górski - 9,2 tys. głosów

Okręg radomski:

 

1. Zbigniew Kuźmiuk

 

2. Marek Suski

 

3. Marzena Wróbel

 

4. Dariusz Bąk

Okręg rybnicki:

 

1. Bolesław Piecha - były wiceminister zdrowia - 34 520 głosów, najwięcej w okręgu

 

2. Izabela Kloc - 12 833

 

3. Grzegorz Matusiak - 6 889

Okręg rzeszowski:

 

1. Stanisław Ożóg - 37 160 głosów

 

2. Józefa Hrynkiewicz - 17 039

 

3. Zbigniew Chmielowiec - 16 038

 

4. Kazimierz Moskal - 14 234

 

5. Andrzej Szlachta - 13 717

 

6. Krzysztof Popiołek - 12 755

 

7. Jan Warzecha - 12 588

 

8. Kazimierz Gołojuch - 12 311

Okręg siedlecko-ostrołęcki:

 

1. Tchórzewski Krzysztof Józef - 22 787

 

2. Pawłowicz Krystyna - 20 681

 

3. Czartoryski Arkadiusz - 17 516

 

4. Kowalczyk Henryk - 13 713

 

5. Woźniak Grzegorz Adam - 8 550

 

Okręg sieradzki:

 

1. Grzegorz Schreiber

 

2. Marek Matuszewski

 

3. Piotr Polak

 

4. Tadeusz Woźniak

 

5. Marcin Mastalerek

Okręg sosnowiecki:

 

1. Ewa Malik - 25 214

 

2. Waldemar Andzel - 10 328

Okręg szczeciński:

 

1. Joachim Brudziński

 

2. Leszek Dobrzyński

 

3. Michał Jach

Okręg tarnowski:

 

1. Edward Czesak

 

2. Włodzimierz Bernacki

 

3. Józef Rojek

 

4. Wojtkiewicz Michał

 

5. Jan Ziobro

Okręg toruńsko-włocławski:

 

1. Zbigniew Girzyński - 24 907

 

2. Łukasz Zbonikowski - 17 327

 

3. Jan Krzysztof Ardanowski - 14 841

 

4. Anna Sobecka - 6 990

Okręg wałbrzyski:

 

1. Bogdan Święczkowski - 17 109

 

2. Anna Zalewska - 14 999

Okręg Warszawa I (nr 19):

 

1. Jarosław Kaczyński - 202 tys.

 

2. Mariusz Kaminski - 17,5 tys.

 

3. Małgorzata Gosiewska - 8,1 tys.

 

4. Adam Kwiatkowski - 6,3 tys.

 

5. Artur Górski - 4,8 tys.

 

6. Przemysław Wipler - 4,6 tys.

Okręg Warszawa II (nr 20), zw. podwarszawskim:

 

1. Mariusz Błaszczak - ponad 44 tys.

 

2. Jacek Sasin - ponad 29 tys.

 

3. Ludwik Dorn - ponad 18 tys.

 

4. Jan Szyszko - 13,5 tys.

Okręg wrocławski:

 

1. Dawid Jackiewicz

 

2. Kazimierz Michał Ujazdowski

 

3. Jacek Świat

 

4. Mariusz Orion Jędrysek

POSŁOWIE RUCHU PALIKOTA

Okręg białostocki:

 

Adam Rybakowicz - 11 792

Okręg bielski:

 

Artur Górczyński - 9 980

Okręg bydgoski:

 

Łukasz Krupa - 18 401

Okręg chełmski:

 

Marek Poznański - 16 640

Okręg częstochowski:

 

Artur Bramora - 10 610

Okręg elbląski:

 

Wojciech Penkalski - 9 255

Okręg gliwicki:

 

Marek Stolarski - 12 739

Okręg gdański:

 

Piotr Bauć

Okręg gdyński:

 

Robert Biedroń - 14 330

Okręg kaliski:

 

Krzysztof Kłosowski

Okręg katowicki:

 

Andrzej Rozenek - 15 793

Okręg kielecki:

 

Jan Cedzyński - 14 023

Okręg koniński:

 

Jacek Kwiatkowski

Okręg koszaliński:

 

Andrzej Lewandowski

Okręg Kraków II (nr 13):

 

Anna Grodzka

Okręg krośnieński:

 

Małgorzata Marcinkiewicz - 10 058

Okręg legnicko-jeleniogórski:

 

Ryszard Kmiecik - 13 015

Okręg lubelski:

 

1. Zofia Popiołek - 18 752

 

2. Michał Kabaciński - 6 984

Okręg lubuski:

 

Maciej Mroczek - 15 335

Okręg łódzki:

 

Roman Kotliński - redaktor naczelny antyklerykalnego tygodnika "Fakty i Mity"

Okręg olsztyński:

 

Tomasz Makowski

Okręg opolski:

 

Adam Kępiński

Okręg pilski:

 

Jacek Najder

Okręg piotrkowski:

 

Marek Domaracki

Okręg płocko-ciechanowski:

 

Paweł Sajak

Okręg poznański:

 

Maciej Banaszak - 18 837

Okręg radomski:

 

Armand Ryfiński

Okręg rybnicki:

 

Piotr Chmielowski - 9 925 głosów, przedsiębiorca z branży dystrybucji materiałów medycznych

Okręg rzeszowski:

 

Dariusz Dziadzio - 11 091

Okręg siedlecko-ostrołęcki:

 

Bartłomiej Bodio - 8 740

Okręg sieradzki:

 

Michał Pacholski

Okręg sosnowiecki:

 

Jerzy Borkowski - 20 292

Okręg szczeciński:

 

Andrzej Piątak

Okręg toruńsko-włocławski:

 

Maciej Wydrzyński - 15 311

Okręg wałbrzyski:

 

Halina Szymiec-Raczyńska - 12 654

Okręg Warszawa I (nr 19):

 

1. Janusz Palikot - 95 tys.

 

2. Wanda Nowicka - 7,1 tys.

Okręg Warszawa II (nr 20), zw. podwarszawskim:

 

Artur Dębski - 15 tys.

Okręg wrocławski:

 

Wincenty Elsner

POSŁOWIE POLSKIEGO STRONNICTWA LUDOWEGO

Okręg białostocki:

 

Edmund Borawski - 11 759

Okręg bydgoski:

 

Eugeniusz Kłopotek - 13 287

Okręg chełmski:

 

1. Franciszek Stefaniuk - 10 527

 

2. Genowefa Tokarska - 8 906

Okręg elbląski:

 

Stanisław Żelichowski

Okręg kaliski:

 

1. Józef Racki

 

2. Piotr Walkowski

Okręg kielecki:

 

1. Adam Jarubas - 27 388

 

2. Mirosław Pawlak - 5 895

 

3. Jarosław Górczyński - 4 794

Okręg koniński:

 

Eugeniusz Grzeszczak

Okręg krośnieński:

 

Mieczysław Kasprzak - 6 893

Okręg lubelski:

 

1. Krzysztof Hetman - 10 804

 

2. Jan Łopata - 8 725

Okręg lubuski:

 

Józef Zych - 6919

Okręg olsztyński:

 

Zbigniew Włodkowski

Okręg pilski:

 

Stanisław Kalemba

Okręg piotrkowski:

 

Krystyna Ozga

Okręg płocko-ciechanowski:

 

1. Waldemar Pawlak

 

2. Piotr Zgorzelski

Okręg radomski:

 

Mirosław Maliszewski

Okręg rzeszowski:

 

Jan Bury - 15 649

Okręg siedlecko-ostrołęcki:

 

1. Sawicki Marek Wacław - 23 901

 

2. Borkowski Krzysztof Wawrzyniec - 6 868

Okręg sieradzki:

 

Mieczysław Łuczak

Okręg tarnowski:

 

Andrzej Sztorc

Okręg toruńsko-włocławski:

 

Zbigniew Sosnowski - 7 354

Okręg Warszawa II (nr 20), zw. podwarszawskim:

 

Janusz Piechociński - 11,5 tys.

POSŁOWIE SOJUSZU LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

Okręg białostocki:

 

Eugeniusz Czykwin - 14 286

Okręg bydgoski:

 

Anna Bańkowska - 16 195

Okręg chełmski:

 

Zbigniew Matuszczak - 7 639

Okręg częstochowski:

 

Marek Balt - 5 378

Okręg gdyński:

 

Leszek Miller - 15 315

Okręg kaliski:

 

Leszek Aleksandrzak

Okręg katowicki:

 

Zbyszek Zaborowski - 9 482

Okręg kielecki:

 

Sławomir Kopyciński - 6 637

Okręg koniński:

 

Tadeusz Tomaszewski

Okręg koszaliński:

 

Stanisław Wziątek

Okręg legnicko-jeleniogórski:

 

1. Małgorzata Szmajdzińska - 15 883

 

2. Ryszard Zbrzyzny - 11 990

Okręg lubelski:

 

Jacek Czerniak - 5 965

Okręg lubuski:

 

Bogusław Wontor - 8 065

Okręg łódzki:

 

Dariusz Joński, szef partii w regionie łódzkim

Okręg olsztyński:

 

Iwiński Tadeusz

Okręg opolski:

 

Tomasz Garbowski

Okręg pilski:

 

Romuald Ajchler

Okręg piotrkowski:

 

Artur Ostrowski

Okręg poznański:

 

Krystyna Łybacka - 16 616

Okręg rzeszowski:

 

Tomasz Kamiński - 8 410

Okręg siedlecko-ostrołęcki:

 

Stanisława Alicja Prządka - 8 717

Okręg sieradzki:

 

Cezary Olejniczak

Okręg sosnowiecki:

 

Witold Klepacz - 6 817

Okręg szczeciński:

 

Grzegorz Napieralski

Okręg toruńsko-włocławski:

 

Jerzy Wenderlich - 19 078

Okręg Warszawa I (nr 19):

 

Ryszard Kalisz - 53 tys.

MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

Okręg opolski:

 

Ryszard Galla

DOSTĘP PREMIUM