Czy dojdzie do secesji w PiS? Kurski i Ziobro obwiniani

PRZEGLĄD PRASY. Z nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że Komitet Polityczny PiS ma zażądać od europosłów Zbigniewa Ziobry i Jacka Kurskiego wyjaśnień w sprawie kampanii wyborczej. Część działaczy zarzuca im, że przed wyborami działali nie na rzecz partii, ale we własnym interesie.

Europosłowie objechali niemal wszystkie okręgi, przekonując wyborców, by poparli bliskich im kandydatów. - To uderzenie wyprzedzające. Podejrzewamy, że szykowali rokosz - przyznaje "Rzeczpospolitej" jeden ze współpracowników Jarosława Kaczyńskiego.

Według informatorów gazety, jeszcze kilka dni przed wyborami grupa działaczy związanych z Ziobrą i Kurskim planowała, że porażka z PiS w wyborach pozwoli im założyć własne ugrupowanie. Temu też miała służyć - zdaniem rozmówców dziennika - akcja obu eurodeputowanych w terenie.

Obaj mieli wykorzystać rozgoryczenie działaczy partii po kolejnej wyborczej porażce i spróbować albo przejąć władzę w partii, a jeśli to nie udałoby się, wyprowadzić część posłów z klubu parlamentarnego PiS.

Wyniki wyborów. Lista posłów. Zobacz, kto dostał się do Sejmu>>

 

Młode, piękne, bez mandatu. ''Aniołki Prezesa'' nie weszły do Sejmu>>

 

Smoleńsk a wybory. Kto z rodzin smoleńskich zdobył mandat? [ZDJĘCIA]>>

TOK FM PREMIUM