Nowe e-ministerstwo? Ludowcy sceptyczni

PRZEGLĄD PRASY. Stowarzyszenie nowego ministerstwa cyfryzacji będzie trudne. Wymaga nie tylko politycznej woli koalicjantów, lecz także nowego podziału kompetencji między resortami - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Gazeta dodaje, że sceptycznie na ten pomysł spogląda Waldemar Pawlak. Utworzenie nowego resortu zapowiedział kilka dni przed wyborami premier Donald Tusk. Jednak - według "Dziennika Gazety Prawnej" - nowe ministerstwo i jego kompetencje wciąż są sporym znakiem zapytania.

Mimo to już zaczynają się spekulacje, kto mógłby stanąć na jego czele. Najczęściej wymieniane są dwie kandydatury: Magdaleny Gaj, obecnej wiceminister w resorcie infrastruktury oraz Krzysztofa Kiliana, byłego ministra łączności, a obecnie wiceprezesa Polkomtelu.

Tworzenie nowego resortu już na starcie spotyka się ze sporym oporem PSL. - Stronnictwo obawia się, że nowe ministerstwo mogłoby zagrozić jego wpływom w sferze przedsiębiorczości i gospodarki - mówi "Dziennikowi Gazecie Prawnej" prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji Wiesław Iszkowski.

Piłkarz, judoka, gimnastyk...Sportowcy w wyścigu po mandat?>>

 

Młode, piękne, bez mandatu. ''Aniołki Prezesa'' nie weszły do Sejmu>>

 

Smoleńsk a wybory. Kto z rodzin smoleńskich zdobył mandat? [ZDJĘCIA]>>

DOSTĘP PREMIUM