Jaki resort dla Boniego? To premier wybierze kompetentnych ministrów... "Na kogo trafi, na tego bęc"

Trudno wyobrazić sobie nowy rząd bez Michała Boniego. Ale, jak sam przyznał w TOK FM, nie ma jeszcze decyzji, czym będzie się zajmował. Jednym z pomysłów jest objęcie przez niego stanowiska ministra w nowym resorcie cyfryzacji. - Potrzebni są kompetentni ministrowie, nie tylko od wymachiwania szabelką. Na pewno premier takich wybierze. A na kogo trafi na tego bęc - mówił..

Szef doradców premiera przyznał, że rozmawia z Donaldem Tuskiem na temat swojej roli w nowym rządzie.

Ale w Poranku Radia TOK FM wielokrotnie podkreślał, że ostateczną decyzję będzie podejmował premier. - Możliwości jest kilka. Ale muszą się spotkać: koncepcja rządu, zgodność koalicji do zaakceptowania pewnych rozwiązań - także co do nowych resortów oraz moja wola - mówił szef zespołu doradców premiera.

I jak podkreślał jest "kilka ważnych obszarów", którymi się interesuje. To np. Centrum Planowania Strategicznego, które zgodnie z przedwyborczymi zapowiedziami Donalda Tuska ma współpracować bezpośrednio z prezesem Rady Ministrów.

- Jedną ze spraw, które są bardzo istotne, jest cyfryzacja. Nie tylko w sensie technologicznym, ale także całościowego zmieniania działania państwa przez tzw. e-administrację. Innym ważnym obszarem jest edukacja i praca. Ale to nie chodzi o to, kim ja chciałbym być - odpowiadał Michał Boni, pytany o medialne spekulacje dotyczące objęcia przez niego nowego resortu - cyfryzacji.

- Zadań jest dużo i do tego potrzebni są kompetentni ministrowie, nie tylko od wymachiwania szabelką. Na pewno pan premier takich wybierze. A na kogo trafi, na tego bęc . Zobaczymy - stwierdził gość Poranka Radia TOK FM.

Jak dodał min. Boni do listy zadań rządu na cztery lata na pewno trzeba zaliczyć m.in.: "poszerzenie bazy osób płacących składki ubezpieczeniowe" oraz "lepszą kooperację mierzy resortami pracy i edukacji" - Wreszcie trzeba doprowadzić do tego, żeby ci, którzy pracują nad efektywnością edukacji mogliby widzieć, jak to się przekłada na rynek pracy - mówił pewny kandydat do nowego rządu.

Arłukowicz nowym ministrem zdrowia? "Czekam na decyzję premiera i robię swoje">>

Wyniki wyborów. Lista posłów. Zobacz, kto dostał się do Sejmu>>

 

Piłkarz, judoka, gimnastyk...Sportowcy w wyścigu po mandat?>>

DOSTĘP PREMIUM