Hofman: Schetyna jest po kawałku odcinany. Za rok go nie będzie

- Grzegorz Schetyna stoi przed dylematem, którą drogą teraz pójść. Może się zgodzić na to polityczne salami, które mu robi premier Donald Tusk, jest po kawałku odcinany i po tym odcinaniu za rok go nie będzie w Sejmie - powiedział w Radiu ZET Adam Hofman.

- Dziś jeszcze ma polityczną siłę i gdyby dziś założył swój klub albo tym postraszył, to wtedy miałby pole do negocjacji. Jeśli pójdzie do rządu, to za rok go nie będzie - powiedział Adam Hofman.

Rzecznik PiS krytycznie wypowiedział się też o kandydaturze Ewy Kopacz na stanowisko marszałka sejmu - Kwalifikacje Ewy Kopacz z czasów, kiedy była ministrem zdrowia, oceniamy bardzo źle. Reforma służby zdrowia się nie udało, w służbie zdrowia nie jest lepiej i w sejmie te kwalifikacje ma bardzo niskie. Gdyby miała wysokie, w służbie zdrowia byłyby reformy, a ich nie było.

Politycy w Radiu ZET skrytykowali także pomysł przedstawiony przez Konferencję Episkopatu Polski , aby podatnicy mogli odpisać 1 proc. podatku na rzecz wybranego Kościoła lub grupy wyznaniowej. - To wyjątkowa hipokryzja - skomentował Marek Siwiec. - To próba wyrwania jednego procenta więcej z kasy państwowej. Ja przeciwko temu protestuję. Kolejne kilkaset milionów złotych to będzie po prostu grabież Skarbu Państwa - mówił po audycji w rozmowie z TOK FM.

''Oburzeni'' protestują na całym świecie [ZDJĘCIA]>>

DOSTĘP PREMIUM