Agent Tomek pozwał Henrykę Krzywonos

Poseł Tomasz Kaczmarek, bardziej znany jako agent Tomek, pozwał Henrykę Krzywonos. Jak informuje portal Niezalezna.pl poseł PiS-u domaga się przeprosin za słowa, które padły w audycji Radia Kielce. Legenda Solidarności powiedziała, że Tomasz Kaczmarek jest ?dnem, które skrzywdziło całe rodziny?.

W pozwie pełnomocnik posła stwierdza, że Kaczmarek nigdy nie rozbił żadnej rodziny. A w swojej pracy nie wykorzystywał kobiet. Agent Tomek w rozmowie z portalem Niezalezna.pl przyznał, że ze złożeniem pozwu czekał do wyborów, bo "kampania to czas na rozmowę z wyborcami, a nie na procesy sądowe". I nazwał wypowiedź Henryki Krzywonos kłamliwą i krzywdzącą nie tylko dla jego, ale także jego najbliższych.

26 września Henryka Krzywonos na pytanie, czy "agent Tomek krzywdził kobiety?" odpowiedziała: "Bardzo skrzywdził. Dla mnie jest to bezczelny facet, który mało tego, że skrzywdził kobiety, naciągał i nie do końca mu się udało je naciągnąć, ale wykorzystał to w bezczelny sposób, szczyci się tym i teraz startuje w wyborach [...] dla mnie jest, przepraszam, ale dnem, które krzywdziło ludzi i nieważne kobiety, mężczyzn czy kogokolwiek, ale skrzywdziło całe rodziny, bo kobieta, która była nieszczęśliwa w małżeństwie, usłyszała na siebie całą masę komplementów i zapomniała się, a on to wykorzystał, rozbił całą rodzinę".

Słynny za "rozpracowania" znanych kobiet

Przypomnijmy, że Tomasz Kaczmarek stał się sławny po zatrzymaniu w 2007 roku przez CBA ówczesnej posłanki PO Beaty Sawickiej. Funkcjonariusz, jak wynikało z nagrań operacyjnych i zeznań samej Sawickiej zawarł z nią bliższą znajomość dzięki prezentom, spotkaniom i kwiatom. Prokuratura uznała zatrzymanie Sawickiej za bezzasadne. Proces byłej posłanki rozpoczął się dwa lata temu.

Inną słynną "ofiarą" agenta Tomka była Weronika Marczuk. CBA zarzucało prawniczce, znanej z telewizyjnego tanecznego show, wzięcie łapówki w zamian za pomoc w ustawieniu planowanej prywatyzacji Wydawnictwa Naukowo-Technicznego. Prokuratura oczyściła ja z zarzutu płatnej protekcji.

Pierwszy dzień w Sejmie... [ZOBACZ ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM