Agent Tomek zrezygnował z emerytury. Poprzestanie na diecie poselskiej

Poseł elekt Tomasz Kaczmarek, znany jako agent Tomek, zrezygnował z pobierania policyjnej emerytury - informuje portal Niezależna.pl. - Zawiesiłem pobieranie emerytury na okres sprawowania mandatu posła - przyznał były funkcjonariusz CBA.

35-letni emerytowany agent Centralnego Biura Antykorupcyjnego postanowił poprzestać jedynie na diecie poselskiej zaledwie dwa tygodnie po tym, jak temat wywołała "Gazeta Wyborcza" . Dziennik zwrócił uwagę, że mundurowi nie tylko nabywają świadczenia emerytalne już po 15 latach służby, ale i nie mogą stracić z nich więcej niż 25 proc., jeżeli zdecydują się dalej prowadzić działalność zarobkową. To oznacza, że agent Tomek poza comiesięcznymi uposażeniem i dietą poselską, które w sumie wynoszą nieco ponad 12,4 tys. zł, otrzymywałby dodatkowo ok. 3 tys. zł.

W rozmowie z "Wyborczą" podobny stan rzeczy potępił Jeremi Mordasewicz z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan": - To głęboko niesprawiedliwe. Po pierwsze, jak można dostawać emeryturę mundurową już po 15 latach pracy. W ZUS trzeba pracować na emeryturę średnio 30 lat. Przepisy z dorabianiem dodatkowo dyskryminują zwykłych obywateli ubezpieczonych w ZUS. Jedni i drudzy emeryci powinni być traktowani jednakowo. Obecny stan uważam za niemoralny.

Tak wyglądają narodziny - najlepsze zdjęcie Reutersa >>

DOSTĘP PREMIUM