Kto w Sejmie ociepli wizerunek Kaczyńskiego... Anna Fotyga

- W cieniu wojny ziobrystów o przejęcie władzy w PiS toczy się mniejsza wojenka - o fotele w sejmowej sali posiedzeń. Jej finał nie tylko przesądzi o indywidualnym szczęściu polityków, lecz także pokaże, która frakcja w partii ma najlepsze notowania u Jarosława Kaczyńskiego - pisze Newsweek.

Za usadzanie posłów odpowiada parlamentarzysta Krzysztof Tchórzewski. - Prezes Kaczyński zawyrokował, że fotele w pierwszych, najbardziej prestiżowych rzędach, dostaną wiceprezesi PiS oraz dawni współpracownicy prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Nieco dalej mają się usadowić nowo wybrani parlamentarzyści z tytułem profesora. - Ma to dać sygnał, że nie jesteśmy partią słabo wykształconego elektoratu, ale że ceni się u nas osoby związane ze światem naukowym - mówi tygodnikowy jeden z prominentnych działaczy PiS.

"W telewizji źle to wygląda..."

Kaczyński , nie może jednak siedzieć otoczony tylko mężczyznami . W poprzedniej kadencji po prawicy lidera wylądowała Zyta Gilowska, ostatnio Beata Szydło.

Teraz jak się dowiedział tygodnik ocieplać wizerunek Kaczyńskiego ma, była minister spraw zagranicznych Anna Fotyga. - Walka toczy się nie tylko o pierwsze rzędy, lecz także o miejsca, które są usytuowane najbardziej na prawo. Nikt nie chce bowiem siedzieć z drugiej strony, czyli w sąsiedztwie posłów rządzącej koalicji. W telewizji źle to wygląda - czytamy.

DOSTĘP PREMIUM