Komorowski gratuluje pilotowi. Radny PiS komentuje: "Bydlę musi się podlansować"

Bronisław Komorowski pogratulował dziś pilotowi Boeinga 767, który mistrzowsko lądował na Okęciu z awarią podwozia. ?To bydle musi sie podlansować? - skomentował na Twitterze polityk PiS Maciej Maciejowski, po czym obrzucił obelgami zwracających mu uwagę internautów.

"Przeżyliśmy chwilę grozy. Podziękowania dla całej załogi"

 

Polska i świat rozpływa się w zachwytach nad kunsztem polskiego pilota Tadeusza Wrony, który wylądował boeingiem "na brzuchu" na Okęciu.

Warszawski radny PiS Maciej Maciejowski wykorzystał to zdarzenie, by przypomnieć o katastrofie smoleńskiej i zaatakować rząd. "cywilny boeing jest przygotowany do lądowania na brzuchu a bombowiec TU154 nie wytrzymuje zderzenia z brzozą tak?!!!!!!" (pisownia oryginalna - red.) - napisał na Twitterze do rzecznika rządu Pawła Grasia. "A teraz te szuje z PO będą piały jaki to wielki sukces ryżego" - dodał chwilę potem.

O prezydencie: "bydlę"

Jeszcze gorzej Maciejowski przyjął gratulacje, jakie kpt. Wronie złożył prezydent Bronisław Komorowski. "Miała być konf LOT ale to bydle musi sie podlansować, podziękuj swoim panom z Kremla pajacu" (pisownia oryginalna) - napisał Maciejowski.

Inni twitterowcy natychmiast zwrócili mu uwagę. Dziennikarz "Gazety Wyborczej" Wojtek Szacki napisał o "pokazie chamstwa", a słynny bloger Azrael nazwał radnego "palantem".

Maciejowski odpowiedział złośliwymi wpisami o "nowych standardach na Czerskiej" i "szczuciu naszego prezydenta". "Opóźnienie merytorycznej konferencji LOT aby mógł się lansować Komorowski to skandal" - stwierdził.

Internauta do Maciejowskiego: "Nie wstyd ci?"

Zaraz potem polityk PiS tłumaczył, że nie chodziło mu o Komorowskiego. "Nie kumam, napisałem "bydle" i "Pajac" a pół netu pomyślało o urzędującym prezydencie... ciekawe signum temporis :-)" - napisał. "Nie dość, że buc to jeszcze kłamca. Nie wstyd Ci?" - odpowiedział mu jeden z internautów.

Maciejowski brnął jednak dalej. "Komorowski stracił okazję by siedzieć cicho i wstydzić się w skrytości ducha", "W następnych dniach zobaczymy jak normalnie bada się wypadki lotnicze, jak nie działa się pod dyktando Kremla..." - to jego kolejne komentarze.

Hołdys: "Zacznie się obsrywanie"

Następnych wpisów radnego PiS już nie było. Zauważyliśmy za to ciekawy komentarz Zbigniewa Hołdysa (także na Twitterze). "A teraz się zacznie (już się zaczyna) skrobanie, grzebanie, gmeranie, w końcu szukanie winnego i powolne obsrywanie radości" - napisał słynny muzyk. Niestety nie wiemy, czy odnosił się do wpisów Maciejowskiego.

Awaryjne lądowanie Boeinga 767 na Okęciu. Maszyna lądowała na brzuchu [ZDJĘCIA]>>

TOK FM PREMIUM