Hofman: Cymańskiemu należy się wykluczenie. Ziobro i Kurski mogą podzielić losy PJN

- Jeśli Ziobro i Kurski zakończą swoje działania to jeszcze jest możliwość współpracy. Jeśli będą eskalowane to my się pożegnamy. Panowie podzielą los Polski Plus, czy PJN. Żadnych szans na prawicy ci, którzy podważają przywództwo Jarosława Kaczyńskiego nie mają - stwierdził rzecznik PiS Adam Hofman. - Cymańskiemu należy się wykluczenie - dodał.

- Działalność Tadeusza Cymańskiego w mediach jest szkodliwa. Za nią należy się wykluczenie bez względu na wiek - powiedział Adam Hofman, komentując krytyczne wypowiedzi europosła nt. wyniku wyborczego PiS.

Na godzinę 13 zapowiedziane jest posiedzenie komitetu politycznego PiS. Można się spodziewać decyzji partii w sprawie Cymańskiego, Zbigniewa Ziobry i Jacka Kurskiego. - To są sprawy wewnętrzne. Na pewno sprawa będzie omawiana, tak by nie wywoływać dodatkowych kręgów na wodzie - stwierdził Hofman.

"Nie możemy zajmować się recenzowaniem prac rządu"

- To nie jest kryminał, ani film sensacyjny. To jest pewien spektakl, który jest szkodliwy dla PiS. My nie możemy zajmować się recenzowaniem prac rządu i kryzysem w Europie - utyskiwał Hofman.

Zdaniem rzecznika PiS, tzw. ziobrzyści mogą być wykluczeni z partii. - Jeśli ten festiwal przestanie być toczony to będzie płaszczyzna do porozumienia. Jeśli nie to intencje zostaną odczytane jednoznacznie i będziemy musieli zakończyć festiwal w inny sposób. Panowie podzielą los Polski Plus, czy PJN. Żadnych szans na prawicy ci, którzy podważają przywództwo Jarosława Kaczyńskiego nie mają - zaznaczył Hofman.

[KAPITAN WRONA - RAPORT] Zobacz najnowsze memy i newsy >>

TOK FM PREMIUM