"Tusk dał do zrozumienia, że ma już w głowie nowy rząd. A koalicja z PSL jest dogadana"

- Tusk mówił, że wspólnie z Pawlakiem są już w stanie zaprezentować nowy gabinet - relacjonuje "Gazecie Wyborczej" wczorajsze posiedzenie rządu jeden z ministrów.

Minister "dodaje, że premier dał do zrozumienia, że ma już w głowie nowy rząd. A koalicja z PSL jest dogadana - pisze "Gazeta". 8 listopada w warszawskim hotelu Victoria ma się odbyć rada krajowa PO, która zatwierdzi koalicję z ludowcami.

Gazta przypomina też o zatwierdzonej już przez Tuska kandydaturze minister Ewy Kopacz na stanowisko marszałka Sejmu. Nie wiadomo, kto ją zastąpi - Bartosz Arłukowicz czy Jakub Szulc, dotychczasowy wiceminister. Nazwiska te podawały też wcześniej inne media.

Kto zostanie w rządzie? "Według nieoficjalnych informacji są to minister finansów Jacek Rostowski, szef MSZ Radosław Sikorski, szef komitetu stałego Michał Boni, który ma być ministrem ds. cyfryzacji i administracji, a także dwie kobiety - minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska i minister nauki Barbara Kudrycka" - przypomina "Gazeta".

Więcej o nowym rządzie - w "Gazecie Wyborczej"

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM