Hofman za Ziobrę w fotelu wiceprezesa PiS?

Adam Hofman może zastąpić Zbigniewa Ziobrę na stanowisku wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości - dowiedziała się "Rzeczpospoita". Jego konkurentem miałby być Mariusz Kamiński.

Do zamiany może dojść o ile Ziobro zostanie wyrzucony z partii. Sam Hofman w rozmowie z "Rz" zaprzecza: - To bzdura, tę pogłoskę rozpowszechniają ziobryści - mówi Hofman.

Do awansowania Hofmana gorąco ma zachęcać inny wiceprezes Adam Lipiński. Argumentuje, że Hofman, jako przedstawiciel młodego pokolenia, mógłby "otworzyć" PiS w stronę centrum.

Jednocześnie według "Rz" inna grupa polityków PiS wolałaby przekazać stanowisko po Ziobrze byłemu szefowi CBA Mariuszowi Kamińskiemu.

Wezwani na rozmowę

Na dziś Ziobro, Kurski i Cymański zostali wezwani na rozmowę z rzecznikiem dyscyplinarnym partii. Jednak liczą, że władze partii wycofają się z tego wezwania. Wieczorem w piątek ma zebrać się ponadto komitet polityczny PiS.

Część polityków PiS uważa, że Zbigniew Ziobro dąży do rozłamu w partii. Ewentualnej nowej formacji nie wróżą sukcesu. Sam Ziobro deklaruje, że nadal jest gotowy do "przyjaznej rozmowy" o przyszłości PiS. Ziobro uważa, że oczekiwanie, iż on i Jacek Kurski oddadzą się do dyspozycji prezesa PiS to nie kompromis, a ultimatum. Ziobro: Chcemy porozumienia. Ale ta procedura jest niezrozumiała

Jak oni odchodzili - zobacz słynne rozstania z PiS [ZDJĘCIA] >>>

TOK FM PREMIUM