Leszek Miller: Nie poprzemy legalizacji marihuany, chyba że do celów leczniczych

- SLD nie poprze legalizacji marihuany - twierdzi Leszek Miller. Szef klubu parlamentarnego partii powiedział TOKFM, że jego zdanie podziela większość posłów SLD. - To byłoby szkodliwe dla zdrowia, dla przyszłości młodych Polaków i myślę, że nie poprzemy - dodaje były premier.

Zdaniem Millera, Sojusz mógłby jednak poprzeć taki projekt zmiany prawa antynarkotykowego, który nie byłby ukłonem w kierunku przyszłych potencjalnych plantatorów. - Jeżeli projekt kładłby główny nacisk zastosowanie marihuany do celów leczniczych, to zmienia postać rzeczy - uważa Miller.

Działacze SLD skłonni byliby zagłosować też za zniesieniem kary za posiadanie niewielkiej ilości marihuany. Natomiast Ruch Palikota idzie dalej, chce np. zalegalizowania domowych upraw konopi.

Miller, podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Katowicach przekonywał też, że żaden z najbardziej radykalnych postulatów Ruchu Palikota nie zostanie zrealizowany. - Nie ma takiej większości w Sejmie - podkreślił.

Marihuana w celach leczniczych ma być wkrótce legalna w Czechach. Wytwarzane z niej lekarstwa będzie można kupić na receptę w aptekach. Czeskie ministerstwo zdrowia do końca tego roku chce zakończyć prace nad nowelizacją prawa. Po zmianach marihuana z listy substancji zakazanych trafi do spisu leków. Leki wytwarzane z marihuany mają pomóc w leczeniu stwardnienia rozsianego, choroby Parkinsona, raka oraz AIDS.

Jak oni odchodzili - zobacz słynne rozstania z PiS [ZDJĘCIA] >>>

Czy jesteś za legalizacją marihuany?

DOSTĘP PREMIUM