Kurski: PiS idzie w stronę Korei Północnej

Jacek Kurski jeszcze przed wyrzuceniem z PiS na Komitecie Politycznym porównał tę partię do Korei Północnej - informuje tygodnik ?Wprost?. - Nie wypieram się tego. Sytuacja w partii jest taka, że skojarzenia nasuwają się same - przyznaje sam eurodeputowany.

Ziobro, Kurski i Cymański wykluczeni z PiS

Takie słowa na komitecie PiS jeszcze nie padły. Kurski powiedział je po wywodzie Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS mówił, że nikt nie blokuje debaty wewnątrz partii - pisze na swoich stronie internetowych tygodnik "Wprost". Przypomniał też, że jedno z ostatnich posiedzeń komitetu politycznego było w całości poświęcone rozliczeniu ostatniej kampanii wyborczej. Kurski w odpowiedzi odwołał się do ostatniego posiedzenia klubu parlamentarnego PiS. - Jeśli demokracja ma wyglądać tak, że prezes nie udziela nikomu głosu i przetrzymuje mikrofon, to znaczy, że zmierzamy w kierunku Korei Północnej - stwierdził.

PiS, to parodia demokracji

Sam Kurski nie wypiera się tych słów. - Koledzy nie konfabulują, rzeczywiście powiedziałem coś o Korei Północnej półżartem. Ale te skojarzenia nasuwają się same. Na posiedzeniu klubu prezes nie udzielił nikomu głosu, przetrzymywał mikrofon, nie dopuścił ludzi do komisji skrutacyjnej, w sposób problematyczny liczył głosy podczas głosowania i kazał posłom podpisywać deklaracje lojalności. To parodia demokracji - przekonuje eurodeputowany w rozmowie z "Wprost".

Ziobryści poza partią

Komitet Polityczny PiS usunął w piątek z szeregów partii Zbigniewa Ziobrę, Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego. Politycy zapowiedzieli, że odwołają się do sądu partyjnego. Wobec trzech polityków toczyło się postępowanie dyscyplinarne w związku z m.in. ich publicznymi wypowiedziami. Ziobro mówił o konieczności demokratyzacji Prawa i Sprawiedliwości oraz otwarcia się partii na inne środowiska. W ramach tego postępowania z Ziobrą, Cymańskim i Kurskim rozmawiał dzisiaj rzecznik dyscypliny PiS Karol Karski. Karski zarekomendował wykluczenie "ziobrystów".

Jak oni odchodzili - zobacz słynne rozstania z PiS [ZDJĘCIA] >>>

TOK FM PREMIUM