Błaszczak: Kurski i Ziobro robią wszystko, żeby Tusk rządził w Polsce jak najdłużej

- Jacek Kurski i Zbigniew Ziobro robią wszystko, żeby Donald Tusk rządził w Polsce jak najdłużej - powiedział w Poranku w TVN24 szef klubu PiS Mariusz Błaszczak, komentując wczorajsze wyrzucenie Ziobry, Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego z PiS. - Panowie prowadzili swoją kampanię medialną. To nie przypadek - dodał.

Ziobro, Kurski i Cymański wykluczeni z PiS

- Tak to się robi. Póty dzban wodę nosi, póki mu się ucho nie urwie. A panowie dolewali wody do dzbanu - powiedział w TVN24 Błaszczak. Była ręka wyciągnięta ku zgodzie dwa dni temu. A dwa tygodnie temu rozmawialiśmy przez sześć godzin, głos zabierał wówczas i Ziobro, i Jacek Kurski, którzy zgłaszali swoje propozycje. A potem w poniedziałek były dwa wywiady Ziobry... - mówił Błaszczak. Podkreślił, że debata w mediach, którą rozpoczął Zbigniew Ziobro dwoma wywiadami w "Naszym Dzienniku" i "Uważam Rze", nie służyła PiS, a Platformie.

- Proszę na PO popatrzeć: Tusk pozbawia wpływów Grzegorza Schetynę, a on mówi, że wszystko jest dobrze, i premier musi się zastanowić - mówił szef klubu PiS.

Ziobro, Cymański i Kurski wyrzuceni z PiS

Wczoraj komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości wykluczył z grona członków PiS Zbigniewa Ziobrę, Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego. - To niedobry dzień dla polskiej prawicy - skomentował Ziobro po wyjściu z centrali partii.

- Jeszcze przed głosowaniem (nad wykluczeniem - red.) Jarosław Kaczyński zwrócił się do nich, by zostali, ale Jacek Kurski odpowiedział, w imieniu wszystkich trzech, że tego nie zrobią - opowiadał dziś Błaszczak. Podkreślał, że Ziobro i Kurski, którzy mówią na zewnątrz, że PiS powinno się otwierać na nowe środowiska, "nie dostrzegają składu osobowego klubu PiS, gdzie mamy profesorów, ekspertów".

Partia Ziobry? "Będzie jak z PJN - 2 proc. poparcia"

Pytany przez dziennikarza TVN24 o ewentualną konkurencyjną partię prawicową, którą może założyć Zbigniew Ziobro, Błaszczak odparł krótko: Z partią Ziobry będzie jak z PJN - 2 proc. poparcia w wyborach. Nie podał nazwiska kandydata na nowego wiceprzewodniczącego PiS.

Jak oni odchodzili - zobacz słynne rozstania z PiS [ZDJĘCIA] >>>

DOSTĘP PREMIUM