Poza PiS. Co zrobią ziobryści? Czytelnicy: założą nową partię

Co zrobią teraz ziobryści - zapytaliśmy po tym, jak Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski i Tadeusz Cymański zostali wyrzuceni z PiS. Czytelnicy portalu Gazeta.pl przewidują różne scenariusze. Aż 45 proc. uważa, że Ziobro założy własną partię.

Ziobro, Kurski i Cymański wykluczeni z PiS

Zbigniew Ziobro, wyrzucony wczoraj z PiS po kilku tygodniach podsycanego wywiadami w "Naszym Dzienniku" i "Uważam Rze", do końca przekonywał, że nie chce odchodzić z PiS. Jednak aż 45 proc. naszych czytelników, którzy zagłosowali w sondażu, jest przekonanych, że były już wiceprezes PiS założy własną partię.

Wiele osób, które wzięły udział w sondażu, sądzi jednak, że wyrzuceni z PiS ziobryści przeczekają spokojnie na stanowiskach europosłów najbliższe trzy lata - do zakończenia obecnej kadencji Parlamentu Europejskiego (PE). I dopiero wówczas zaczną się martwić o swoją polityczną przyszłość.

Ziobro pójdzie na współpracę z PJN? A może odejdzie z polityki?

Z kolei 13 proc. głosujących sądzi, że wyrzuceni z Prawa i Sprawiedliwości europosłowie zaczną współpracować z...innymi wyrzuconymi, czyli PJN. Czy jednak po przegranych przez to ugrupowanie wyborach parlamentarnych (2 proc. głosów) Ziobrze i jego stronnikom opłaca się inwestować w szyld, który już raz zupełnie się nie sprawdził? Zawsze jest jeszcze inne wyjście - odejść z polityki. W takie skutki wyrzucenia Ziobry, Kurskiego i Cymańskiego wierzy jednak tylko 1 proc. głosujących w sondażu czytelników. A 4 proc. nie jest pewna, jaka przyszłość czeka wyrzuconych.

Do godziny 10.00 w sondażu portalu Gazeta.pl zagłosowało 4107 osób. 1856 stwierdziło, że Zbigniew Ziobro i jego stronnicy po rozstaniu z PiS założą nową partię. 1516 uważa, że europosłowie spokojnie doczekają do końca kadencj PE. 531 osób jest przekonanych, że podejmą współpracę z PJN. 152 czytelników nie jest pewnych przyszłości frakcji ziobrystów. A zaledwie 52 osoby sądzą, że Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski i Tadeusz Cymański odejdą z polityki.

Jak oni odchodzili - zobacz słynne rozstania z PiS [ZDJĘCIA] >>>

DOSTĘP PREMIUM